انتخاب لباس براساس رنگ پوست

انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست چگونه است؟ قبل از خرید یک کمد لباس جدید و لباس هایی برای مناسبت های خاص، خوب است بدانید چه رنگ لباس هایی با پوست صورتتان هماهنگی بیشتری دارد و جلوه استایل شما را دوچندان می کند. انتخاب نادرست رنگ لباس به راحتی می تواند پوست و ظاهر صورت شما را کدر نشان دهد و از نگاه دیگران خسته و کسل بنظر رسید. در حالی که پوشیدن لباس های خوشرنگ و مناسب رنگ چهره شما را شاداب و سرحال نشان می دهد.

مطمئنا تا به حال پیش آمده است که به سراغ رنگ های مورد علاقه تان رفته باشید، اما به محض امتحان کردن آن ها، پشیمان شده اید و آن رنگ را از لیست انتخاب هایتان خط زده اید. این نتیجه از روی تجربه بدست آمده است. حال برای انتخاب رنگ لباس درست و اصولی خوب است با برخی نکات و تناژ رنگی پوست آشنا شوید و به راحتی تشخیص دهید چه رنگی به چه پوستی بیشتر می آید.

هدف تان از پوشیدن لباس چیست؟

خیلی ها چندان اهمیتی به ظاهر لباس هایشان نمی دهند و تنها هدفشان از پوشش محافظت از اندام است. اما امروزه با گسترش مد و دنیای فشن کمتر کسی به این عقیده پایبند است و بیشتر افراد دوست دارند مناسب ترین استایل را در طول روز تجربه کنند.

هدف تان از پوشیدن لباس چیست؟

اگر شما هم دغدغه تان این است با کدام رنگ ها جوان تر دیده می شوید یا کدام رنگ مناسب پوست شما است؟ تبریک می گوییم برای زیبا و خاص تر شدن قدم برداشته اید. البته انتخاب رنگ مناسب لباس تنها به رنگ پوست محدود نمی شود، باید به رنگ و رنگ چشم ها نیز توجه داشته باشید.

یکی دیگر از موضوعات برای انتخاب لباس این است که خیلی ها دوست دارند رنگ های مختلفی را امتحان کنند و گاهی اوقات تنوع در رنگ لباس ها موجب تقویت روحیه می شود.

اگر می خواهید خارج از قوانین رنگ لباس را انتخاب کنید و این تصمیم را برای خرید مراسم یا مهمانی خاص گرفته اید، حتما از نظر دیگران نیز مشورت بگیرید.این موضوع تنها برای افراد خاص با تناژ رنگی متفاوت صدق می کند که با کمی گریز در رنگ ها دیگر استایل متقاوتی برای خودشان خلق می کنند.

شناخت انواع رنگ پوست و تناژهای رنگی

فرقی نمی کند خانم هستید یا آقا، باید براساس رنگ پوست خود لباس تهیه کنید. اگر آگاهی نسبت به رنگ پوست و تناژ آن ندارید، بهتر است قبل از رفتن به خرید رنگ پوستتان را بشناسید. با پیروی از روش های زیر به نتیجه درست خواهید رسید:

شناخت انواع رنگ پوست و تناژهای رنگی

روش اول

در اولین مرحله زیر نور طبیعی قرار گیرید. حتما پوست تان تمیز باشد و از هیچ گونه لوازم آرایشی استفاده نکرده باشید. یک کاغذ سفید کنار صورتتان قرار دهید و آن را با دقت نگاه کنید. اگر احساس می کنید  پوست صورت در کنار کاغذ به تناژ سبز، زرد یا قهوه ای مایل به زرد دارد، رنگ پوستتان گرم است. اما در صورت مایل بودن به رنگ آبی یا صورتی، تن پوست سردی دارید. پوست های دارای تناژ خاکستری نیز خنثی هستند.

روش دوم

به رگ های دستتان دقت کنید. اگر سبز رنگ به نظر می رسند، پوستی گرم دارید. اما اگر مایل به آبی است، تناژ پوستی شما سرد است. اما اگر نمی توانید تشخیص دهید چه تناژی است، رنگ پوستتان خنثی است.

روش سوم

تا به حال به واکنش پوستتان نسبت به آفتاب دقت کرده اید؟ اگر زیر نور خورشید به راحتی برنزه می شوید، تناژ پوستی گرمی دارید. اما اگر پوستتان به راحتی نمی سوزد، تن پوست سرد است. کسانی که پوست حساسی دارند، زیر نور خوشید پوستشان می سوزد و قرمز می شود، تناژ خنثی دارند.

روش چهارم

برای تشخیص تناژ پوستی خود می توانید از زیورآلات کمک بگیرید. زیورآلات نقره ای و طلایی را امتحان کنید و ببینید کدام یک بیشتر به پوستتان می آید. اگر پوستتان با رنگ طلایی همخوانی بیشتری داشته باشد، پوست تان گرم است، در غیر اینصورت پوست سردی دارید.

انتخاب لباس متناسب تناژ پوست

حال که می دانید تناژ رنگ پوستتان چیست، به سراغ رنگ لباس های مناسب پوست می رویم. دانستن این که کدام رنگ مناسب پوست است به شما کمک می کند تیپ زیبا و اختصاصی خودتان را تجربه کنید.

1- بهترین رنگ لباس مناسب پوست گرم

رنگ های طبیعی بهترین انتخاب برای افراد دارای پوست گرم است. هر رنگی که در فصل پاییز مشاهده می کنید می تواند برای پوست های گرم بهترین باشد. به همین خاطر، فصل پاییز به این دسته از افراد اختصاص دارد.

از جمله های محبوب پوست گرم می توان به رنگ طوسی، آبی روشن، صورتی، طلایی، قرمز، قهوه ای روشن و سفید اشاره کرد.این دسته از افراد با از رنگ های تناژ سرد مانند رنگ های یخی و رنگ های بسیار جیغ دوری کنند.

همنین بخوانید: ست کردن مانتو سفید با رنگ پوست گرم

2- بهترین رنگ لباس مناسب پوست سرد

افراد دارای رنگ پوست سرد باید از رنگ های مطابق با پوستشان دوری کنند. رنگ هایی مانند زرد لیمویی، سبز تیره، آبی روشن و یخی، بنفش تیره و زمردی بهترین انتخاب برای آن هاست. اما رنگ های نارنجی، زرد پررنگ، سورمه ای و گوجه ای گزینه مناسبی برای پوست های سرد نیست.

3- بهترین رنگ لباس مناسب پوست خنثی

خبر خوبی که برای افراد دارای پوست خنثی وجود دارد این است که بیشتر رنگ ها برای آن ها مناسب است. اما بهترین رنگ لباس برای آن ها، رنگ های تیره است. زیرا رنگ های روشن و جیغ، خنثی بودن پوستشان را دوچندان می کند.

از جمله رنگ لباس های محبوب پوست های خنثی می توان به صورتی کم رنگ، کرم، خاکستری، سبز، نسکافه ای، آبی تیره، یشمی، مشکی و صورتی چرک اشاره کرد که زیبایی چهره شان به تصویر می کشاند.معمولا رنگ های آبی کاربنی، فسفری و صورتی جیغ برای آن ها ناخوشایند است.

انتخاب پالت رنگ مناسب پوست برای خرید لباس

رنگ پوست به سه دسته کلی تیره، روشن و گندمی تقسیم می شود. علاوه بر در نظر گرفتن تناژ رنگ پوستی، باید رنگ پوست هم دقت داشته باشید و درجه روشنی و تیرگی آن را در نظر بگیرید. بعد از آن با خیال راحت به پاساژها و مراکز خرید می روید و با اطمینان کامل رنگ لباس براساس رنگ پوست خود خریداری می کنید.

انتخاب پالت رنگ مناسب پوست برای خرید لباس

1- انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست روشن

پوست روشن تنها با رنگ های متضاد زیبایی خود را حفظ می کنند. استفاده از لباس های رنگ روشن مانند پاستیلی و سفید صورت آن ها را خسته و بی روح نشان می دهد. بهترین رنگ برای آن ها رنگ های قهوه ای، بژ، آبی سیر، قرمز تیره و سبز تیره است.

2- انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست تیره

پوست های تیره یا همان سبزه نیز با رنگ های متضادشان هارمونی خاصی دارند. کسانی که دارای پوست تیره هستند با پوشیدن لباس های روشن تر چهره شان جذابیت بیشتری پیدا می کند. اما خیلی به سراغ رنگ های متضاد نروید.

زیرا پوشیدن لباس های بیش از حد روشن نسبت به پوست صورت، تیرگی پوست را بیشتر می کند. رنگی هایی مانند طوسی روشن، آبی ملایم و خاکستری جز انتخاب های محبوب پوست های تیره است.

3- انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست گندمی

بیشتر رنگ ها به پوست های گندمی می آید، اما مناسب ترین رنگ های برای خرید لباس رنگ هایی همچون زرشکی، سورمه ای و صورتی است. همچنین انتخاب رنگ لباس هم رنگ پوست گندمی اصلا پیشنهاد نمی شود.

کشف رنگ های هماهنگ با انواع پوست ها

اگر تصمیم گرفته اید با دوست یا پارتنر خود لباسی هم رنگ ست کنید، بد نیست با رنگ های هماهنگ با انواع پوست ها آشنا شوید. اگرچه تنها این رنگ ها کم است، اما به هر رنگ پوستی می آیند. البته قبل از خرید حتما رنگ لباس را امتحان کنید و از این موضوع مطمئن شوید.

یکی از رنگ لباس های محبوب برای انواع پوست ها، رنگ سفید است. رنگ های صورتی روشن، آبی، سبز و قرمز نیز جز رنگ هایی است که همه پسند است و هر فردی برای یک بار هم که شده آن را امتحان کرده است.

همچنین بخوانید: رنگ هایی که همیشه مد هستند

کشف رنگ های هماهنگ با انواع پوست ها

نتیجه گیری

دانستن این که چه رنگ هایی با رنگ پوست شما مطابقت دارد امتیازی است که موجب بهبود کمد لباس تان می شود. انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست بر اساس نکات گفته شده، به یک قانون کلی می رسیم: همیشه سعی کنید از رنگ هایی که خیلی شبیه رنگ پوست شما است دوری کنید، اما تضاد بیش از حد نیز گزینه خوبی نخواهد بود.

اگر علاقه مند به گسترش طیف رنگی لباس های کمدتان هستید، بهتر است به فروشگاه بروید و سایه های مختلفی از رنگ ها را امتحان کنید. قطعا این کار ارزش خرید رنگ های جدید را دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *