چه رنگ هایی همیشه مد هستند

چه رنگ هایی همیشه مد هستند؟ انتخاب رنگ مد همیشه برای دوخت لباس مورد علاقه تان مشکل است. حتی این موضوع ذهن طراحان را نیز درگیر می کند. در حالی که برخی از رنگ ها به سرعت فروخته و ناگهان از درون قفسه ها ناپدید می شوند. علاوه بر انتخاب مدل مناسب، طراحی و برش های عالی، زیبایی لباس به رنگ آن نیز بستگی دارد.

پس طراحان مد همیشه به دنبال رنگ هایی هستند که بهترین فروش را دارند و مورد استقبال قرار می گیرند. استفاده از رنگ های همیشه مد ریسک بسیار کمی دارد و همیشه قابل پوشیدن هستند.

شاید بپرسید که چطور می شود گفت چه رنگ هایی هیچ وقت از مد نمی افتند و چگونه این رنگ ها به عنوان بهترین انتخاب شده اند. با توجه به گذرهای یواشکی در دنیای رنگارنگ مد و فشن، برخی ترکیب رنگ ها را می بینیم که همیشه مورد استفاده قرار می گیرند و جایگاه ویژه ای کسب کرده اند. به همین دلیل، به آن ها می گویند هیچ وقت از مد نمی افتند.

چه رنگ هایی همیشه مد هستند؟ 5 رنگ محبوب برای دوخت لباس 

رنگ ها تاثیر شگفتی در نگاه بیننده دارند و بیشتر افراد به دنبال رنگ هایی هستند که خاص به نظر رسند و زیبایی آن ها همیشگی باشد. ترکیب رنگی خاص علاوه بر دنیا مد، در زمینه های دیگر نیز غوغا به پا می کند. برای مثال، تبلیغات رنگی حدود 26 درصد تبلیغات سیاه و سفید چشمگیرتر است. به همین دلیل، شرکت هایی که برای تبلیغات در رسانه های چاپی پول خرج می کنند ترجیح می دهند با کمی هزینه بیشتر به هدفشان نزدیک تر شوند.

در اینجا به معرفی پنج رنگ همیشه دوست داشتنی می پردازیم که بهترین فروش را دارند:

1_ قرمز؛ رنگ پرشور و عشق

قرمز هنگام انتخاب لباس مجلسی بسیار طرفدار دارد. در لباس های سنتی نیز بسیار به چشم می خورد. برای مثال، خانم ها هندی این رنگ را برای پوشیدن لباس مجلسی در عروسی ها انتخاب می کنند و معتقد هستند قرمز رنگ قدرت زنانه است.

براساس تحقیقات، پوشیدن رنگ قرمز میان ورزشکاران باعث ایجاد استرس عاطفی حریف می شود و ممکن است در پیروزی بازی کمک کننده باشد. قرمز نشان دهنده خطر و قدرت است. به دلیل داشتن طیف رنگی بالا، طول موج بالاتری نیز دارد. از این رو بسیار سریع تر از رنگ های دیگر مورد توجه قرار می گیرد.

به گفته طراحان، رنگ قرمز اعصاب حسی مغز را تحریک می کند و شاید در تحریک شدن خریداران تاثیرگذار باشد. جالب است بدانید بسیاری از سازندگان پورتال تجارت الکترونیک دکمه خرید را به رنگ قرمز طراحی می کنند. اگر توجه کرده باشید، بسیاری از علامت های فروش در فروشگاه های مختلف به رنگ قرمز است تا تماشاگر از دور برای دیدن داخل فروشگاه جذب شود.

2_ مشکی؛ بیشترین سهم دنیای مد

رنگ مشکی همیشه پرطرفدار است و در بسیاری از مجالس استفاده می شود. افراد مشهور در مراسم های خاص لباس مشکی به تن می کنند و در چند دهه اخیر، مورد علاقه خانم های مهمانی بوده است.در دین و مذهب نیز توجه خاصی به رنگ مشکی شده است. زنان مسلمان و محجبه بیشتر اوقات سیاه پوش هستند و تا به امروز در مراسم های خاکسپاری در هر نقطه ای جهان مشکی پوشیده می شود.

رنگ مشکی برخلاف رنگ های قرمز، آبی، زرد یا سبز تک رنگ نیست. لباس یا جسم به رنگ مشکی بدین معناست که تمام طول موج های مرئی را جذب می کند. به همین خاطر، همیشه رنگ مشکی میان رنگ های دیگر متفاوت دیده می شود و جذابیت خاص خودش را دارد.

یکی از تعاریف خاص مردم دنیا از رنگ مشکی این است که می توان نشانه ای از اعتراض جمعی باشد. برای مثال، بسیاری از بازیگران و هنرپیشه ها با پوشیدن این رنگ روی فرش قرمز حمایت خود را از آزارهای جنسی زنان اعلام کردند. با این حال، این تعریف هرگز از جذابیت رنگ مشکی کم نمی کند. این موضوع را هم بگوییم که رنگ مشکی محبوب ترین رنگ در دنیای خودرو است.

مشکی جدیت و سخت کوشی را بیان می کند. طراحان در سراسر دنیا چه تازه کار چه حرفه ای، این رنگ را تجربه کرده اند و هیچ طراح لباسی نیست که تا کنون رنگ مشکی را برای طراحی انتخاب نکرده باشد.

3_ سفید؛ آرام بخش و نشانه صلح

رنگ آرام و روح انگیز رنگی نیست جز سفید. این رنگ به نشانه صلح و آرامش انتخاب می شود و در مناطق گرمسیر در ماه های تابستان بسیار محبوب است. زیرا اکثر مردم دوست دارند لباس ها و پیراهن های سفید نخی بپوشند و احساس خنکی داشته باشند. همچنین رنگ سفید برای مراسم های ازدواج و عروسی انتخاب می شود.

از آنجا که این رنگ نشان دهنده صلح است، می توان آن را برای رویدادهای مهم به تن کرد و هرگز دچار اشتباه نشد.طراحان مد نیز برای این رنگ ارزش بالایی قائل هستند، زیرا با هر تن پوست و تیپ بدنی می آید و کاملا هماهنگ است.

4_ آبی؛ پرطرفدار در دنیای پوشاک مردانه

اگر رنگ آبی وجود نداشت، قطعا صنعت پوشاک آقایان با مشکل اساسی روبرو می شود. بیشتر پیراهن های مردانه، کت و شلوارهای تجاری و کراوات ها در طیف رنگ آبی طراحی می شوند و دستمال ها و روسری های ابریشمی آبی بسیار دلربا و زیبا هستند. زیرا قدرت و ثبات مردانه را نشان می دهد.

حتی در دنیای غرب، مردان نیز ترجیح می دهند لباس های رنگ آبی به تن کنند. شلوارهای جین نیز قبل از این که به رنگ های متنوعی طراحی شوند، آبی رنگ بودند. اگر نگاهی به طبیعت اطراف بیندازید، بی تردید مسحور رنگ های چشم نواز آبی مانند آسمان لاجوری می شوید.

تا به حال دقت کرده اید، رنگ آبی در اطراف تان حضور داشته باشد، چقدر احساس آرامش می کنید. این تاثیر رنگ آبی است و به همین خاطر، به عنوان محبوب ترین رنگ های مد انتخاب شده است.

دنیای پیرامون ما انسان ها با رنگ آبی آمیخته شده است و بیش از 70 درصد جهان به رنگ آبی اقیانوسی است، پس رنگ آبی برای انسان جذابیت فوق العاده ای دارد. با پوشیدن آن احساس می کنید با طبیعت هماهنگ شده اید و آرامش خاصی بدتس می آورید.از دیگر جذابیت های رنگی می توان به متناسب بودن آن با هر رنگ پوست است. افراد دارای رنگ پوست تیره نیز می توانند این رنگ را به راحتی امتحان کنند.

5_ سبز؛ حس طبیعت و سرحالی

این رنگ هم رنگ طبیعت است و حس سبکی و سرحالی را به شما هدیه می دهد. طیف های مختلف آن در دنیای مد استفاده می شود و مورد علاقه بسیاری از طراحان در سراسر جهان قرار دارد. این رنگ برای تولیدات مختلفی همچون تی شرت، پیراهن و لباس های زنانه استفاده می شود و همانند قرمز و نارنجی خیلی روشن و پرزرق و برق به نظر نمی رسد. به همین خاطر، بسیاری از طراحان از آن برای لباس های اداری استفاده می کنند. همچنین رنگ زیتونی آن برای حوزه ارتش به منظر استتار پرکاربرد است.

رنگ سبز به معنا دوستی با محیط زیست است و بسیاری از طراحان لباس برای شرکت در مراسمات جهانی از این رنگ برای مطرح کردن موضوعات زیست محیطی یا صلح جهانی استفاده کردند. سبزهای تیره بهترین رنگ برای دوخت کت و شلوار مردانه است که در کنار پیراهن سفید و کراوات ابریشمی سبز، مرد را جوان با استایل شیک جلوه می دهد.

رنگ هایی که بیشتر با هم ست می شوند:

رنگ های متضاد یا مکمل بهترین پیشنهاد برای ساخت استایل کامل است. اگر نمی دانید چه ترکیب رنگی برای لباس مناسب است، با در نظر گرفتن این نکته کارتان راحت می شود. همچنین می توانید از ترکیب رنگی فصلی کمک بگیرید. معمولا رنگ هایی که در فوصول مختلف بیشتر به چشم می آیند، بهترین ایده برای خرید لباس در همان فصل هستند. برای مثال، ترکیب رنگ های شاد و کمرنگ همچون آبی و صورتی برای استایل های بهاری بیشتر به چشم می خورند. یا پوشیدن لباس های جدید به رنگ نارنجی، مشکی، قهوه ای، کرم، زرد و … در فصل پاییز استایل شما را خاص تر می کند.

در موارد زیر دیگر ترکیب رنگ های محبوب چند سال اخیر را معرفی می کنیم:

 • قرمز و آبی
 • طوسی و صورتی
 • آبی کبالت و فیروزه ای
 • نارنجی و آبی
 • کرم و خرمایی
 • نارنجی و مشکی
 • صورتی و آبی کمرنگ
 • بنفش و سفید
 • سبز و زرد

رنگ هایی که بیشتر با هم ست می شوند

نکات مهم در انتخاب ترکیب رنگی همیشه جذاب

 • همیشه رنگ های اصلی در کنار رنگ های سفید و مشکی استایلی جذاب می سازند.
 • از رنگ خنثی به عنوان رنگ سوم مخصوصا طوسی استفاده کنید، زیرا ترکیب رنگ لباس را فوق العاده زیبا می کند.
 • از ترکیب رنگ های دوست داشتنی علاوه بر لباس، برای ست کردن اکسسوری ها مانند کیف، شال، روسری و جواهرات نیز استفاده کنید.
 • شاید برخی رنگ ها در تن شما زیبا بنظر نرسند. این موضوع کاملا طبیعی است. زیرا باید قبل از تست لباس به رنگ پوست خود توجه کنید. البته رنگ های معرفی شده برای اکثر رنگ های پوستی جذاب است، اما باز هم احتمال این که برای رنگ پوست شما استثنا باشد وجود دارد.

کلام آخر

رنگ های همیشه مد و پرفروش در ذهن همه ما به یادگار باقی می ماند و هیچ وقت از انتخاب آن در مجالس خاص یا مهمانی ها پشیمان نخواهید شد. رنگ ها نقش مهمی در تصمیم گیری قطعی برای خرید دارد و هر فردی باید قبل از انتخاب طرح و برنامه ریزی برای خرید لباس، به انتخاب رنگ توجه ویژه داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *