لباس مناسب برای افراد قد کوتاه

اگر ریز اندام هستید، مطمئنا برای پیدا کردن لباس هایی که مناسب تان باشد کمی دچار مشکل می شود. لباس مناسب برای افراد قد کوتاه باید تناسب کامل و مناسبی با اندام خانم یا آقا داشته باشد. سایزهای کوچک همیشه این مشکل را دارند که با یک دوخت اضافی در برخی قسمت ها یا یک پلیسه برای جذاب تر کردن استایلشان سعی می کنند تناسب بهتری ایجاد کنند.

این که ریز اندام هستید یا قد کوتاهی دارید، تمرکزتان را از روی این موضوع بردارید و بهتر است بدانید چه مدل لباسی در تن تان جلوه زیبایی ایجاد می کند.

همچنین بخوانید: لباس مناسب برای خانم های لاغر

بهترین لباس برای خانم های قد کوتاه

همانطور که خانم ها قد بلند باید در پوشیدن لباس برخی نکات را رعایت کنند، خانم های قد کوتاه نیز با در نظر گرفتن برخی ویژگی ها هماهنگی مناسب با اندامشان پیدا می کنند.

بهترین لباس برای خانم های قد کوتاه

آن ها برای این که بلندتر از قدشان نشان داده شوند، بهترین راه پوشیدن لباس های راه راه عمودی است. همچنین پرهیز از لباس های خیلی بلند یا خیلی گشاد استایل جذاب تری را تجربه خواهند کرد. در ادامه هر کدام از المان های استایل را براساس خانم های قد کوتاه تعریف می شود:

1_ شلوار مناسب خانم های قد کوتاه

یکی از نکات مهم در انتخاب لباس مناسب برای افراد قد کوتاه، انتخاب شلوار مناسب است. شلوارهای گشاد یکی از المان های منفی برای این دسته از افراد است که تاثیر بدی روی استایل شان می گذارد و موجب می شود کوتاه بودن قدشان بیشتر به چشم بیاید.

خرید شلوارهای راسته و اسکینی انتخاب بهتری است. البته اگر قدکوتاه هستید و در عین حال اضافه وزن دارید پوشیدن شلوارهای مام استایل و کمی گشاد موجب می شود تپل بودن پاهایتان کمی محو شود و استایلتان زیبایی بیشتری خواهد داشت.

یکی دیگر از پیشنهادهای محبوب برای خانم های قد کوتاه و دارای اندام چاق، پوشیدن شلوارهای پارچه ای است. پوشیدن شلوارهای اسلش که مچ پا از قسمت ساق و ران جدا می شود، تناسب بهتری در قد ایجاد می کند.

2 _ مانتو مناسب خانم های قد کوتاه

یکی از مهم ترین بخش های لباس خانم ها، مانتو است. خانم های کوتاه قد برای این که خوش تیپ به نظر برسد، باید تمرکز زیادی روی این قسمت داشته باشند و حتما به نکات مهم توجه کنند. بهترین اندازه مانتو برای این دسته از افراد، مانتوهای تا روی زانو است. اما برای پوشیدن مانتوهای جلو باز می توانند هر اندازه ای برای مانتو در نظر بگیرند.

همچنین مانتوهای جلو بسته را نباید خیلی چسبان و نه خیلی گشاد انتخاب کنند و خرید مانتوهای ساده و بدون طرح و نقشی انتخاب بهتری است. اما اگر دوست دارید مانتوهای طرح دار را امتحان کنید، از مدل جلوبازها غافل نشوید.هر چه مدل مانتو ساده تر و بدون هیچ نقشی باشد، قد شما را بلندتر نشان می دهد.

مانتو مناسب خانم های قد کوتاه

3_ کفش مناسب خانم های قد کوتاه

تقریبا همه می دانند مناسب ترین کفش برای افراد کوتاه قد، کفش های لج دار و دارای پاشنه است. کفش های پاشنه دار تقریبا چندین سان به قد شما اضافه می کند و شما را کشیده تر نشان می دهد. حتی برای خرید کفش های راحتی بهتر است به سراغ کتونی و صندل های لج دار بروید که برای راه رفتن طولانی مدت مناسب هستند.

تلاش افراد قد کوتاه برای راه رفتن با کفش های پاشنه دار بی پایان است. مهارت راه رفتن صحیح با کفش پاشنه دار برای آن ها ضروری است و نباید نسبت به آن بی توجه باشند. البته پوشیدن مداوم این مدل کفش سلامتی ستون فقرات را به خطر می اندازد.

چند استایل جذاب مجلسی برای خانم های کوتاه قد

در این قسمت به چند ترفندهای امروزی و خاص برای لباس مجلسی مناسب خانم های قدکوتاه می پردازیم. برای امتحان کردن آن ها هیچ نگرانی بابت قدتان نخواهید داشت:

1_ استایل مونوکروم بسیار محبوب و مناسب کوتاه قدها

استایل های مونوکروم به صورت یک رنگ و یکدست طراحی می شوند و این موضوع روی قد بلند نشان دادن قد تاثیرگذار است. در حالی که چند رنگ بودن لباس ها، قسمت های مختلف بدن را چند تکه نشان می دهد و موجب کوتاه تر نشان دادن قد می شود.

برای تجربه بهترین استایل مونوکروم پیشنهاد می شود از رنگ های خنثی مانند طوسی و کرم استفاده کنید. برای روزهای بهاری و تابستان نیز رنگ های پاستیلی برای این ایده مناسب هستند.اگر احساس می کنید رنگ های روش شما را تپل تر نشان می دهد، از رنگ مشکی برای ساخت استایل مونوکروم استفاده کنید.

استایل مونوکروم

2_ تاثیر خاص دامن کوتاه یا بالای زانو

دامن یکی دیگر از فاکتورهای خاص در انتخاب لباس مناسب برای افراد قد کوتاه است که پوشیدن مدل های کوتاه و بالای زانو موجب کشیدگی اندام و پاها می شود. در حالی که پوشیدن دامن های بلند و تا وسط ساق پا اصلا توصیه نمی شود. زیرا موجب قطع شدن طول پاها و کوتاه نشان دادن قد می شود. در کنار آن، پیراهن های ماکسی انتخاب خوبی برای این دسته از افراد است.

3_ پوشیدن شلوارهای بوت کات و فاق بلند

شلوارهای بوت کات شباهت زیادی با شلوارهای راسته دارد، با این تفاوت که از قسمت زیر زانو گشاد هستند و مدل فاق بلند آن موجب بلندتر نشان دادن اندام می شود. این مدل شلوار علاوه بر پوشش لاغری پاها با جمع کردن قسمت شکم و پهلو، استایل را زیباتر می کند. اگر پاهای کوتاهی دارید، پیشنهاد می کنیم حتما این مدل شلوار را داخل کمدتان داشته باشید.

4_ خرید کفش همرنگ شلوارتان

کفش پاشنه بلندتان را با رنگ شلوار ست کنید. کفش های پاشنه دار در سبک ها و مدل های مختلفی تولید می شوند و هر فردی با توجه به سلیقه ش مدل مناسب را انتخاب می کند. اما هنگام تست کفش حتما به راحتی آن توجه کنید تا بتوانید در مراسم های خاص به سادگی راه بروید و پا و کمرتان کمتر اذیت شود.

یکی از مدل های مناسب برای افراد قد کوتاه، کفش های نوک تیز با پاشنه باریک است که پاها را ظریف و کشیده نشان می دهد و در صورتی که همرنگ شلوار انتخاب شود، تاثیر فوق العاده ای روی استایل دارد. اگر تصمیم دارید چنین هارمونی را داشته باشید، سعی کنید قد شلوارتان روی پشت کفش را بپوشاند.

همچنین بخوانید: با مانتو بلند چه کفشی بپوشیم؟

5_ کمربندهای باریک؛ بهترین اکسسوری

یکی از اکسسوری های محبوب برای افراد قد کوتاه، کمربندهای باریک است. این مدل کمربند جلوه جذابی به استایل شما می بخشد و در نگاه بیننده خطای دید ایجاد می کند. قرار دادن کمربند روی پیراهن های مختلف همراه با کیف های کوچک و متوسط مناسب افراد قد کوتاه است. اما در دست گرفتن کیف های بزرگ، قد را کوتاه تر نشان می دهد.

کمربندهای باریک؛ بهترین اکسسوری

بهترین لباس برای مردان قد کوتاه

خرید لباس برای آقایان قد کوتاه بسیار راحت تر است. زیرا بیشتر مدل های اروپایی، ژاپنی و دیگر برندهای آسیایی براساس استایل آقایان کوتاه قد طراحی می شوند. برای در نظر گرفتن چند نکته کلیدی لباس مناسب این دسته از آقایان را امتحان کنید و از تیپ مناسب خود لذت ببرید.

1_ شلوار

فرقی نمی کند چه شلواری انتخاب می کنید، پارچه ای است یا جین، سایز مناسب اندازه پاها بهترین گزینه است. برای زیبا کردن استایلتان می توانید شلوارتان را کمی تا بزنید. این کار موجب بلندتر نشان دادن پاهایتان می شود. انتخاب های شلوارهای فاق بلند نیز چند سانت به قدتان اضافه می کند.

2_ رنگ لباس

بهترین ایده برای استایل آقایان قد کوتاه، پوشیدن پیراهن و شلوار در یک طیف رنگی است. خرید لباس غیر هم طیف نیز امکان پذیر است، اما بهتر است سایه های آن ها به یکدیگر نزدیک باشد. همچنین پوشیدن رنگ های متضاد اصلا کار درستی نیست.

اگر می خواهید لباس های متضاد نیز بپوشید، شلوار متناسب تیپ شما بهتر است تیره تر باشد. در این مواقع کفش تیره نیز روی قد بلندتر نشان دادن شما موثر است.

3_ پیراهن

پیراهن های بلند که به راحتی داخل شلوار قرار گیرند، بهترین انتخاب هستند. سعی کنید اندازه پیراهن کمی گشاد باشد و به بدنتان زیاد از حد نچسبد. پوشیدن پیراهن های پارچه ای ضخیم و سفت استایل بالا تنه را بسیار زیبا نشان می دهد و مناسب افراد قد کوتاه است.

همچنین لباس های دارای طرح و الگو نسبت به مدل های ساده خاص تر هستند.اگر تصمیم دارید از کروات نیز استفاده کنید، کروات های بیش از حد پهن و پایین صاف اصلا توصیه نمی شود. همچنین اندازه کروات نباید بیش از حد بلند باشد.

پیراهن

4_ کفش

بهترین مدل کفش برای آقایان قد کوتاه، کفش های دارای کفی پهن و چند لایه است. همچنین انتخاب مدل های دارای الگو و هم رنگ لباس انتخاب خوبی هستند.

5_ اکسسوری

انتخاب اکسسوری روی قد بسیار تاثیرگذار است. خیلی ها برای قد بلندتر نشان دادن قدشان از کلاه استفاده می کنند. در حالی که تمرکز نگاه مخاطبین را از سمت بالا تنه به سمت پایین می کشاند. جزئیات باید به گونه ای باشد که نگاه مخاطب را در قسمت بالایی نگه دارد. انتخاب کراوات های رنگ روشن دقیقا همین کار را انجام می دهد.

اکسسوری

کلام آخر

انتخاب لباس مناسب برای افراد قد کوتاه با رعایت نکات مهم بسیار راحت است. هر چه مهارت استایل کردن داشته باشید، بهترین تیپ را برای قد و اندام تان طراحی می کنید. امیدواریم با خواندن این مطالب و نکات دیگر از کوتاهی قدتان آزرده خاطر نباشید و با پوشیدن لباسی مناسب در همه مجالس و مهمانی ها، حتی بیرون رفتن روزانه، قد بلندتر و زیبا به نظر برسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *