ست کردن با رنگ بنفش

در این مطلب قصد داریم به نحوه ست کردن با رنگ بنفش بپردازیم. ست کردن با رنگ سال کار چندان آسانی نیست. این کار نیازمند آشنایی با دنیای مد و فشن و دانستن اصول اولیه ست کردن لباس است. بدین منظور می توان از پالت های رنگی مختلف برای انتخاب بهترین رنگ های مکمل با رنگ بنفش استفاده کرد. بدین ترتیب تطبیق پذیری رنگ ها در استایل شما آسان تر شده و به راحتی انجام می شود.

همچنین بخوانید: راهنمای جامع ست کردن مانتو سفید

رنگ بنفش از ترکیب رنگ های اصلی قرمز و آبی به دست آمده است. درصد ترکیب این دو رنگ اصلی می تواند تناژ رنگ بنفش را تغییر دهد. به طور مثال افزودن رنگ قرمز می تواند بر گرما و نشاط آن بیفزاید. رنگ بنفش به عنوان رنگی معنوی شناخته می شود.

این رنگ نماد اصالت و اشرافیت است. بر این اساس در طراحی لباس های اشرافی به وفور از آن استفاده می شود. رنگ های مکمل بسیار زیادی برای ست کردن با رنگ بنفش وجود دارد. از این جمله می توان به رنگ های زرد، نارنجی، قرمز، کرم، سبز، سفید، مشکی و طوسی اشاره کرد. در ادامه این مطلب به نحوه ست کردن رنگ بنفش با تعدادی از این رنگ ها خواهیم پرداخت.

رنگ سال 2023 چیست؟

شرکت پنتون هر ساله یک رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب و معرفی می کند. هم اکنون رنگ بنفش Very Perry به عنوان رنگ سال 2023 انتخاب شده است. این رنگ گرم و نشاط آور توسط شرکت پنتون به عنوان رنگ سال معرفی شده است.

رنگ سال 2022 چیست

این رنگ با توجه به کاهش شور و نشاط در دوران همه گیری کووید 19 انتخاب شده است. این شرکت سعی کرده تا با انتخاب رنگ بنفش Very Perry روحیه شادی و نشاط را به مردم باز گرداند.

در واقع این رنگ به عنوان نمادی از استقامت و امید به زندگی انتخاب شده است. میزان درصد رنگ آبی در این رنگ بنفش بالا بوده و تنها از درصد کمی رنگ قرمز برای افزایش شور و هیجان در آن استفاده شده است. بنابراین می توان گفت این رنگ به عنوان گرمترین رنگ آبی شناخته می شود.

پس اگر به دنبال طراوت و شادابی هستید و به دنبال فضایی زنده و امیدوار کننده می گردید، رنگ بنفش Very Perry می تواند بهترین انتخاب برای مانتو مجلسی شما باشد. برای استفاده از این رنگ در استایل خود می توانید رنگ مانتو سال 1401 خود را به رنگ بنفش Very Peri انتخاب کنید.

اما بهتر است قبل از این کار با ست کردن آن کمی بیشتر آشنا شوید تا استایلی جذاب و خیره کننده داشته باشید. استفاده صحیح از این رنگ می تواند نتیجه ای شگفت انگیز را به همراه داشته باشد. در ادامه به معرفی چند ترکیب رنگ جذاب برای ست کردن با رنگ بنفش خواهیم پرداخت که شما را به شدت شگفت زده خواهد کرد.

ست کردن با رنگ بنفش

انتخاب رنگ بنفش یک انتخاب جسورانه و شجاعانه است. ست کردن با رنگ بنفش نیاز به خلاقیت دارد. با کمی وسواس در انتخاب آیتم های مختلف می توانید استایلی بسیار شیک و متفاوت با رنگ سال 2023 خلق کنید.

اگر رنگ مانتو سال 1401 را بنفش انتخاب کردید بهتر است در ست کردن آن دقت کنید و موارد زیر را مورد توجه قرار دهید و در ادامه به معرفی رنگ هایی که به راحتی با رنگ بنفش Very Peri ست می شوند می پردازیم.

 • انتخاب اکسسوری مناسب می تواند در زیبایی استایل شما نقش بسزایی داشته باشد.
 • رنگ بنفش به راحتی با رنگ های گرم و سرد مختلف ست می شود.
 • به همین دلیل بهتر است با اطمینان کامل این رنگ را انتخاب کنید و از انتخاب رنگ های متفاوت نترسید.
 • شجاعت و جسارت در انتخاب رنگ ها نتیجه جذابی را به همراه خواهد داشت.

همچنین بخوانید: قبل از انتخاب مدل مانتو حتما به این نکات طلایی دقت کنید

رنگ هایی که با رنگ بنفش هماهنگ هستند

اگر با رنگ های مکمل آشنا باشید، ست کردن با رنگ بنفش کار چندان سختی نیست. برای این منظور به موارد زیر توجه کنید:

 • رنگ بنفش را به راحتی می توانید در استایل های مونوکروم به کار ببرید.
 • بدین منظور تنها کافیست از تناژهای مختلف رنگ بنفش در انتخاب لباس و اکسسوری هایتان استفاده کنید.
 • رنگ بنفش را همیشه به راحتی می توانید با انواع لباس جین ست کنید.
 • رنگ بژ نیز انتخاب مناسبی برای ترکیب کردن با رنگ بنفش است.
 • اگر به دنبال طراحی یک استایل مجلسی و شیک هستید رنگ بژ را به خاطر بسپارید.
 • رنگ صورتی می تواند انتخاب مناسبی برای علاقه مندان به رنگ های پاستلی و استایل های فانتزی باشد. این ترکیب کاملاً دخترانه خواهد بود.
 • از ترکیب رنگ بنفش و سفید می توان استایل های متفاوتی خلق کرد. به طور مثال از ترکیب یک تاپ و کت سفید و یک شلوار بنفش یک استایل کاملاً شیک و مجلسی خواهید داشت.
 • همچنین از ترکیب یک شلوار کتان سفید، کفش های کتانی سفید و مانتوی کتی بنفش استایلی اسپرت و در عین حال شیک خواهید داشت.
 • اما اگر به دنبال استایلی ساده تر و بدون جلب توجه هستید، می توانید رنگ مشکی، طوسی و خاکستری را به عنوان رنگ مکمل انتخاب کنید.
 • این استایل ها کمی رسمی تر و شیک تر هستند. به طور مثال می توانید از تاپ و شلوار مشکی، کالج مشکی و یک مانتوی کتی بنفش استفاده کنید.

رنگ هایی که با رنگ بنفش هماهنگ هستند

1. ست مکمل رنگ بنفش

برای ست کردن با رنگ سال باید اصول اولیه ست کردن رنگ ها را بلد باشید. قبل از هر چیز باید رنگ ها و مکمل آن ها را به خوبی بشناسید. شناخت بهترین مکمل برای رنگ بنفش، ست کردن آن را آسان تر می کند.

بهتر است بدانید که بهترین رنگ مکمل برای ست کردن با رنگ بنفش، رنگ زرد است. اگر به دنبال ست کردن رنگ زرد با بنفش هستید به نکات زیر توجه کنید تا استایل بهتری را بدست آورید

 • این دو رنگ در کنار یکدیگر ترکیبی فوق العاده متفاوت و شاد را خلق می کنند.
 • رنگ زرد رنگی مکمل برای رنگ بنفش است و به اصطلاح دارای بیشترین تضاد با آن است. بنابراین این تضاد اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرد می تواند ترکیبی خارق العاده را به وجود آورد.
 • این ترکیب کاملاً بهاره و نمادی از طراوت و شادابی است. بنابراین می تواند بهترین انتخاب برای ست کردن مانتو با رنگ بنفش در سال جدید باشد.
 • زیاده روی در استفاده از رنگ زرد می تواند از جذابیت استایل شما کم کند.
 • بهتر است تنها چند اکسسوری کوچک را به رنگ زرد انتخاب کنید.
 • ترکیب مانتوی بنفش با کیف و کفش زرد می تواند انتخاب مناسبی برای شروع سال جدید باشد.
 • رنگ هایی که در ترکیب آن ها از رنگ زرد استفاده شده است نیز انتخاب مناسبی برای ست کردن با رنگ بنفش هستند. به طور مثال رنگ های آجری، نارنجی، خردلی و رنگ کرم ترکیب زیبایی را در کنار رنگ بنفش به وجود می آورند.
 • استفاده از این رنگ ها می تواند استایلی متفاوت و کاملاً موقر را برای شما به وجود آورد.
 • این استایل می تواند کاملاً مجلسی باشد.
 • از ترکیب این رنگ ها می توانید در استایل های اسپرت خیابانی نیز استفاده کنید.

در ادامه به معرفی ست هایی کاملاً متفاوت که با رنگ بنفش طراحی شده اند خواهیم پرداخت.

ست مکمل رنگ بنفش

2. ست رنگ بنفش با سبز

رنگ سبز انتخابی بسیار متفاوت و جسورانه برای ست کردن با بنفش است. این انتخاب در عین حال کاملاً جذاب و متفاوت است. اگر انتخاب شما یک مانتوی بنفش با رنگ سال است، از یک تاپ و شلوار سبز یشمی برای ست کردن با آن استفاده کنید.

برای خلق یک استایل مجلسی نیز می توانید از پیراهن یا دامن سبز استفاده کنید. رنگ سبز می تواند بهترین انتخاب برای ست کردن مانتو با رنگ سال 2022 باشد.

3. ست بنفش و آبی

رنگ آبی نیز یکی دیگر از انتخاب های موجود برای ست کردن با رنگ بنفش است. در انتخاب این رنگ باید کمی حساس باشید. اگر انتخاب شما یک مانتوی کتی بنفش است، از شلوار جین واید آبی رنگ و یک شال آبی ساده استفاده کنید. تاپ سفید و یک کفش اسپرت کتانی نیز می تواند بر زیبایی استایل شما بیفزاید.

طیف های مختلف آبی را می توانید با رنگ بنفش ست کنید. آبی آسمانی نیز می تواند انتخاب متفاوتی برای خلق استایل های پاستلی باشد. اگر به استایل های فانتزی علاقه مند هستید، ترکیب آبی آسمانی، سفید و بنفش را امتحان کنید.

ست کردن مانتو بنفش در استایل زنانه و دخترانه

حال که اصول ست کردن با رنگ بنفش را می دانید ست کردن مانتو با رنگ سال 2023 دیگر کار سختی نیست. مانتو مهمترین قسمت در استایل زنانه و دخترانه است. برای آنکه زیبایی مانتو بیشتر دیده شود باید آیتم های مکمل را به درستی انتخاب کنید.

بنابراین بهتر است ابتدا رنگ دوم را بر اساس علاقه و سبک مانتو انتخاب کنید. سپس تعادل را در انتخاب رنگ رعایت کنید. مدل کیف و کفش و رنگ آن می تواند تأثیر بسزایی در استایل شما داشته باشد. همچنین انتخاب یک شال مناسب نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در صورت انتخاب یک مانتوی ساده می توانید از شال طرح دار استفاده کنید.

همچنین بخوانید : نکات طلایی در ست زن و شوهری

خرید مانتو با رنگ سال 2023

در صورت دانستن اصول اولیه و اساسی انتخاب رنگ ها، ست کردن با رنگ بنفش بسیار ساده خواهد بود. استایل مونوکروم می تواند ساده ترین انتخاب برای ست کردن مانتو با رنگ بنفش باشد. در این استایل باید شلوار، تاپ، مانتو، کفش، کیف و شال خود را از تناژ های مختلف رنگ بنفش انتخاب کنید.

برای این کار می توانید از رنگ های بادمجانی، یاسی و نیلی استفاده کنید. اگر در انتخاب رنگ دوم جسور نیستید این استایل بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

در پایان شایان ذکر می شویم در کنار تمام نکاتی که گفته شد آنچه باعث زیبایی بیشتر در ست کردن مانتو با رنگ بنفش می شود جنس پارچه و نوع دوخت آن هست که مزون فاریون عبایا وارد کننده مانتوهای مجلسی از دبی شیک ترین مدل ها را برای شما خاص پسندان در نظر گرفته است.

دیدگاه ها غیرفعال است