چگونه اکسسوری را با لباس ست کنیم

چگونه اکسسوری را با لباس ست کنیم؟ ست کردن اکسسوری با لباس سخت تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. شاید تصور کنید با چرخاندن گیره داخل موهایتان و انداختن هر گردنبندی که به چشم تان آید، همه چیز تمام می شود. باید به رنگ ها، متریال ها، شکل و اندازه اکسسوری ها توجه کنید و مطمئن باشید تمام شان با لباسی که می پوشید مطابقت دارند.

اگر می خواهید استایل تان شما را خاص و شیک نشان دهد، باید یاد بگیرید چگونه اکسسوری را با لباس ست کنید. اگر هم هنوز به قدرت اکسسوری ها بر ظاهر ایمان نیاورید،وقت آن رسیده با مدل های چشم نواز استایلی شگفت انگیز بسازید.

7 نکته مهم برای انتخاب اکسسوری ایده آل

با کمک این مراحل پوشیدن انواع زیورآلات برای هر استایلی برایتان آسان می شود و برای تجربه هر تیپی بهترین طراح برای لباس هایتان باشید:

1- تطابق رنگ ها؛ اما زیاده روی ممنوع!

ست کردن اکسسوری های هم رنگ تا یک نقطه ای خوب به نظر می رسد. برای مثال، در دست کردن حلقه نقره ای در کنار کفش کریستالی نقره ای زیبا است. اما اگر زیاده روی کنید و از یک رنگ بیش از حد در استایل خود به کار ببرید، زیبایی تان زیر سوال می رود. برای مثال، استفاده از کیف سبز با کفش و گوشواره های سبز همراه با حلقه سبز درشت، شلوغ کاری می شود. همه چیز در هر تعادل زیبا خواهد بود.

اصلا مجبور نیستید تنها از موارد هم رنگ خود استفاده کنید. سعی کنید رنگ های مکمل یکدیگر را بشناسید و بدانید چه مواردی در کنار یکدیگر به خوبی ست می شود. برای مثال، یک گشواره حلقه ای طلا کنار گردنبند زمرد بهترین انتخاب خواهد بود.

2- ارزیابی بدن، قد و وزن

ترازو روی انتخاب لباس و اکسسوری ها تاثیرگذار است. با کمک اکسسوری ها می توانیم برخی از قسمت های بدن را کوچک تر یا بزرگتر جلوه دهیم. بسته به هدفی که می خواهیم به آن برسیم، اکسسوری ها را انتخاب می کنیم. اگر بدن ظریفی دارید، اکسسوری های کوچک یا متوسط را انتخاب کنید. اگر اندام تان متوسط است، هر اندازه ای از اکسسوری ها را امتحان کنید. کسانی که قد کوتاهی دارند نیز اکسسوری های کوچک و متوسط به کارشان می آید، زیرا مدل های بزرگ قد آن ها برجسته می کند.

3- ست کردن جواهرات ساده با لباس های چشم نواز

اگر دوست دارید در مجالس بدرخشید، یک لباس مجلل را نباید با جواهرات بزرگ ست کنید. بهترین ایده برای ست کردن لباس هایتان این است که اکسسوری ها به ویژه جواهرات خاص را برای زمانی که لباس ساده ای می پوشید ذخیره کنید.

4- امتحان کردن متریال های مختلف

برای هماهنگ کردن اکسسوری های جانبی، لازم نیست متریال های یکسان انتخاب کنید. حتی طلا می تواند در کنار نقره زیبا به نظر رسد. البته اگر به درستی انتخاب شود! فقط مطمئن باشید هدفتان ظرافت و تعادل است.

5- اجازه دهید یک مدل خودنمایی کند

هیچ وقت سعی نکنید با هر اکسسوری که می پوشید چشم دیگران را به خود جلب کنید. در عوض، اجازه دهید یک مدل حرفی برای گفتن داشته باشد. برای مثال، با انتخاب یک کیف خاص به عنوان گزینه برتر به رنگ، طرح و برند آن اجازه می دهید حرف بزند. یا انداختن یک گردنبند روشن و خیره کننده در کنار دیگر المان های تزیینی ساده چشم دیگران را به خودش جلب می کند.

اکسسوری های مو نیز در کنار رنگ موهای ساده و مدل های بدون پیچیدگی بسیار خاص جلوه می دهند. حتی اگر مدل موی ساده ای انتخاب کرده اید، اکسسوری موی مناسب آن را زنده می کند. می توانید با کمک گیره های درشت یا تل های رنگارنگ و پر از نگین بهترین استایل را برای موهایتان طراحی کنید.

6- سرمایه گذاری روی اکسسوری های باکیفیت

یکی از بهترین راه ها برای استایل اکسسوری ها، سرمایه گذاری روی مدل های باکیفیت و خاص است. مدلی انتخاب کنید که همیشه زیبا بنظر رسد و بعد از گذشت مدتی از کیفیت آن کاسته نشود. لازم نیست کلکسیونی از اکسسوری ها را داشته باشید، برای خرید یک دستبند، گردنبند و هر زیورآلات دیگری، کیفیت را فدای کمیت نکنید.

7- تعریف سبک استایل

ابتدا سبک استایل خود را انتخاب کنید. سپس با توجه به آن به سراغ اکسسوری ها بروید. بسته به روز و مناسبت ها سبک استایل خود را تغییر دهید. در محل کار، ظاهری حرفه ای داشته باشید. برای رفتن به قرارهای عصرانه، ظاهر شیک و کلاسیک را امتحان کنید.

با تعریف استایل خود، راحت تر می توانید اکسسوری مناسب را انتخاب کنید. اگرچه اکسسوری ها طرح هر لباسی را جذاب جلوه می دهند، اما به استایل مناسب نیز نیاز دارند.

چند اکسسوری پرطرفدار برای خانم ها

برخی اکسسوری های محبوب همیشه مد هستند و به راحتی آن ها را می توان با هر استایل ترکیب کرد. بی تردید شناختن آن ها دغدغه خانم ها را هنگام حاضر شدن کمتر می کند و در کمترین زمان تیپ شان را از این رو به آن رو خواهد کرد.

  • گوشواره های حلقه ای: این گوشواره ها همیشه پرطرفدار بوده اند و داخل گوش به خوبی می درخشند. همچنین به دلیل نازک بودن به هر نوع لباس و استایلی می آیند.
  • دستبند طلا ظریف: داشتن یک دستبند طلا ساده و ظریف، کنار هر لباسی جذاب است و ظاهری چشمگیر به دست ها می بخشد.
  • کیف دستی: این کیف ها برای هر مکان و استایلی مناسب هستند و برای رفتن به سرکار یا مجالس کاربرد دارند.
  • عینک آفتابی: حتما یک عینک کلاسیک داشته باشید که با همه استایل هایتان ست شود. البته دقت داشته باشید فریم عینک با فرم صورتتان هماهنگ باشد. برای مثال، صورت های دارای مربعی شکل، عینک گرد بهترین انتخاب برای آن ها است. اگر انتخاب عینک برایتان سخت است، از نظر دیگران استفاده کنید و با امتحان کردن چند فریم مختلف تصمیم به خرید بگیرید.
  • گردنبند طلا: گردنبندهای بلند همه برای لباس های اسپرت و هم برای لباس های مجلسی مناسب هستند. خرید گردنبندی ظریف و ساده که همیشه بتوانید استفاده کنید در نگاه دیگران شیک پوش بنظر می رسید.

چند اکسسوری محبوب برای آقایان

بسیاری از آقایان با نحوه ست کردن اکسسوری را نمی دانند. تنها به پوشیدن المان های اصلی مانند تیشرت و شلوار جین بسنده می کنند. اما اگر کمی اجازه دهید و انتخاب اکسسوری مناسب آقایان را بدانید، به عنوان مردی جنتلمن بنظر می رسید. ایده های مختلفی برای آقایان وجود دارد، اما در این قسمت به بهترین مدل ها می پردازیم:

1- کمربند

کمربندهای چرمی به عنوان مهم ترین اکسسوری تزیینی خانم ها شناخته می شود که مدل های مختلف آن مانند بافت، مجلسی، بافت چرم و … در دسترس است. با انتخاب رنگ برجسته آن و ست کردن سگک فلزی با دیگر اکسسوری ها می تواند ظاهر استایل مردانه به طور کلی عوض کند.

2- گردنبند

گردنبندهای مردانه از جنس های مختلف طلایی، نقره ای، پلاتین یا چرم موجود است. اگر استفاده از آن در استایل های امروزی به چشم می خورد، اما مردانه اروپایی همیشه گردنبند را به عنوان گزینه ای برای تجربه استایلی شیک می دانستند.

3- انگشتر

این اکسسوری در دستان مردانه نشانه ای قدرت است و موجب می شود انگشتان آن ها کشیده تر بنظر رسد. برخی مردان نیز از این ایده برای نشان دادن نمادها یا معانی مختلف استفاده می کنند. برای مثال، استفاده از حلقه نشانی از تعهد است.

4- ساعت مچی

یکی دیگر از ابزارهای زینتی آقایان ساعت مچی است. ساعت مچی شخصیت مردان را نشان می دهد و هر مدلی برای استایلی خاص مناسب است.

ست کردن اکسسوری با لباس مجلسی

اکسسوری با لباس مجلسی استایل را خیره کننده می کند و هر نوع لباس شبی تنها در کنار زیورآلات کامل دیده می شود. انتخاب جواهرات باید براساس رنگ لباس انجام شود. اگر لباس تان تک رنگ سفید است، به گردن انداختن گردنبندهای چند تکه ای هارمونی فوق العاده ایجاد می کند. اما اگر لباستان تیره است، زیورآلات تک سنگ یا تک الماس سفید رنگ حرفی برای گفتن باقی نمی گذارد.

افزودن کمربند ظاهر لباس مجلسی را تغییر می دهد و موجب می شود باریک ترین قسمت اندام به چشم بیاید. اگر لباس مشکی یا تیره می پوشید، کمربند متالیک باریک انتخاب مناسبی است. کمربند مشکی با لباس ساده قرمز جذابیت خاصی در استایل تان ایجاد می کند.

جهت خرید لباس مجلسی کلیک نمایید.

ست کردن اکسسوری با لباس اداری

زمانی که صحبت از پوشش اداری است، بدین معنا نیست از اکسسوری ها غافل شوید. گزینه های مختلفی برای استفاده در کنار یونیفرم های اداری وجود دارد. برای مثال، یک ساعت زیبا، دستبند ساده، انگشتر یا حلقه خاص و … می تواند به استایل همیشگی تان تحویلی ببخشد.

همچنین سعی کنید از یک کفش تکراری استفاده نکنید. با عوض کردن کفش هایتان می توانید استایل متفاوتی را داشته باشید و حس خوبی در طول روز تجربه کنید.اگر رنگ یونیفرم تان تغییر نمی کند، از اکسسوری ها در رنگ های مختلف استفاده کنید. در طول روز دستبندتان را عوض کنید و رنگ های آن را براساس فصول تغییر دهید.

کلام آخر

روش های مختلفی وجود دارد که چگونه اکسسوری را با لباس ست کنیم ، تنها مهم این است که علاوه بر سلیقه تان، به استایل تان نیز توجه کنید و با توجه به نکات مهم اعتماد به نفس خود را ارتقا دهید. همچنین از خرید اکسسوری های با کیفیت و چشمگیر غافل نشوید. استفاده از یک اکسسوری گران بها بهتر از چندین اکسسوری شلوغ و بی ارزش است. زیرا موجب می شود در ذهن مخاطب فردی خوش استایل و باکلاس به نظر رسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *