راهنمای کامل خرید چادر عربی

از چادر عربی گرفته تا چادر ایرانی، این پوشش انواع و اقسام مختلفی دارد که این امر به نوبه خود باعث سهولت در انتخاب می شود.

البته که وفور انواع مختلف ممکن است که در نهایت باعث شود که شما در انتخاب خود با مشکل رو به رو شوید اما همچنین به شما این امکان را می دهد که حجاب را آنطور که می خواهید انتخاب کنید و در عین پوشش جذابیت ظاهری خود را نیز به خوبی حفظ کنید.

شاید تا دهه اخیر همچنان هم چادر ها به عنوان یک پوشش ساده و با چندین برش دوخته می شدند اما امروزه با پیشرفت صنعت مد و فشن، این عامل بر روی این پوشش ساده نیز اثر گذاشته و امروزه شاهد مدل های مختلفی از چادر هستیم.

حجاب امری ظاهری است اما در ارتباط با جسم است و بیش ار هرچیز از اعتقادات درونی فرد سرچشمه میگیرد.

معرفی انواع چادرهای ایرانی

چادرهای ایرانی که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند انواع مختلفی دارند که از رایج ترین و پراستفاده ترین آنها می توان به چادر ملی اشاره کرد.

این چادر میتواند کلوش یا ساده باشد و جلوی آن نیز بر حسب علاقه شما می تواند باز باشد و یا با چندین دکمه و یا یک زیپ بسته شود. جالب است بدانید که چادر ایرانی ، در واقع چیزی مابین چادر عربی و چادر دانشجویی است.

همانطور که گفته شد بهترین نوع حجاب چادر است چرا که تمامی مرز هایی که در قرآن ذکر شده است با چادر رعایت می شود.

از دیگر مدل های چادر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آیا می دانستید که​ مزون فاریون عبایا​ فروشنده

جدیدترین و شیک ترین مانتوهای عربی می باشد​

  • چادر دانشجویی
  • چادر کمری
  • چادر شال دار
  • چادر اماراتی
  • چادر لبنانی
  • چادر صدفی لبنانی
  • چادر حجازی
  • چادر عبایی
  • چادر جلابیب

چادر دانشجویی

چادر دانشجویی شاید یکی از نزدیکترین موارد به چادر ساده ایرانی باشد.

تنها تفاوت این چادر با چادرهای عربی و چادر ساده ایرانی این است که شکاف هایی برای بیرون آوردن دست ها تعبیه شده است و آن را شبیه مانتو عربی نموده است و شما می توانید به راحتی دو دست خود را برای به دست گرفتن کیف و یا سایر وسایل بیرون بیاورید.

چادرهای کمری

شاید یکی از قدیمی ترین انواع چادر ها در ایران چادر کمری باشد که از دوران قاجار مورد استفاده قرار میگرفته است.

این چادر ها از پشت شبیه به یک پیراهن به نظر میرسند اما از جلو دو تکه می شوند.

سنگینی وزن چادر در این نوع از سایرین کمتر است چرا که با استفاده از یک کمربند می توان آن را محکم کرد.

چادر شال دار

شاید یکی از زیباترین دوخت های چادر مربوط به چادر شال دار باشد.  این چادر معمولا توسط زیپ بسته می شود.

معرفی انواع چادر عربی

چادر عربی نوع دیگری از چادر است که پوششی اسلامی را به بانوان عزیز عرضه می دارد اما این چادر نیز همانند چادر ملی از انواع مختلفی برخوردار است.

این چادر یک نوع خاص تلقی می شود که جای دست ها نیز به صورت آستین دوخته شده اند.

این چادرها به علت راحتی در استفاده توسط بسیاری از بانوان گرامی مورد استفاده قرار می گیرند.

این مدل چادر در واقع نوعی از چادر است که با مدل چادر ایرانی ساده تفاوت های اندکی دارد و البته به دلیل این تفاوت ها نیز مورد استقبال قرار گرفته اند.

معرفی انواع چادر عربی

چادر عربی در واقع می تواند تزییناتی نظیر منجوق و پولک را نیز داشته باشد که این تزیینات به صورت دستی دوخته خواهند شد و صد البته که به ارزش آن خواهند افزود.

اگر راحتی استفاده برای شما نکته ی مهمیست، چادر  عربی گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهند بود.

در این میان مزون فاریون عبایا امکان خرید اینترنتی را نیز با توجه به  سایز و مدل و طرح مورد علاقه شما نیز پدید آورده است بدین صورت شما میتوانید مرغوب ترین اجناس را با قیمت بسیار مناسب خریداری کنید.

شاید تصور کنید که چادر های عربی تنها توسط اعراب مورد استفاده قرار میگیرند اما این چادر ها به دلیل راحتی در استفاده و همچنین زیبایی های خاص و انواع مختلف توانسته اند جایگاه خود را در بین بانوان عزیز تثبیت کنند.

انواع مختلف چادر عربی به شرح زیر است:

چادر اماراتی

این چادر همانطور که از نامش پیداست یکی از انواع چادر های عربیست.

تفاوت این چادر با دیگر انواع چادر های عربی این است که این چادر اندامی تر دوخته می شود و بنا به سلایق مختلف با زیپ و یا دکمه بسته می شود.

چادر لبنانی

این چادر یکی دیگر از انواع چادرهای عربی است که اگر شما دستان خود را باز کنید بدون شک شما را یاد مانتوهای کلوش خواهد انداخت. این چادر ها آستین ندارند بلکه جایی برای بیرون آوردن دست روی آنها تعبیه شده است.

چادر عبایی

این مدل چادر یکی از اصیل ترین انواع چادر تلقی می شود که در میان اعراب معروف به عباست و البته کاملا هم شبیه مانتو عبایی نیست. در این چادر پارچه ی بسیار زیادی به کار می رود و به همین دلیل عریض می شود.

چادر عربی شیک

مزون فاریون عبایا تولید کننده انواع چادر هاییست که با قیمت مناسب و همچنین با کیفیت بسیار عالی به علاقه مندان عرضه می شوند.

در واقع مقوله انتخاب چادر مبحثی است که دقت بسیار زیادی را می طلبد چرا که شما باید ویژگی های بسیاری را در انتخاب آن دخیل بدانید. در اینجا به بررسی عواملی خواهیم پرداخت که در انتخاب چادر عربی و ایرانی به شما کمک خواهد کرد.

 

راهنمای خرید چادر عربی

مدل چادر

شاید اولین چیزی که در انتخاب چادر مهم باشد مدل آن است.

ببینید که با چه مدل چادری راحت هستید. شاید شما هم جز آن دسته کسانی باشید که علاقه مند به چادر های سنتی ایرانی هستند اما جالب است بدانید که امروزه با تنوع مدل های مختلف چادر می توانید انواع راحت تری را برای استفاده روزانه برگزینید.

شما میتوانید مدل های مختلف را پرو کرده و مدلی را که با آن احساس راحتی بیشتری می کنید انتخاب کنید.

پارچه چادر

نکته مهم دیگر در انتخاب چادر جنس پارچه است. شما باید جنسی را انتخاب کنید که برای فصل مورد نظر شما مناسب باشد.

از خریدن پارچه های سنگین و با جنس ضخیم برای تابستان خودداری کنید.

پارچه و جنس شاید مهم ترین نکته در انتخاب چادر باشد پس به دقت آن را بررسی کنید و سپس انتخاب کنید.

موارد استفاده از چادر

نکته ی دیگری که در انتخاب چادر باید به آن دقت داشته باشید این است که شما میخواهید این چادر را برای چه مجلسی مورد استفاده قرار دهید؟ آیا میخواهید تنها برای استفاده روزانه خود از آن استفاده کنید؟

بسیاری از چادرها در عین زیبایی این راحتی را برای شما فراهم نخواهند کرد و برای استفاده روزانه به ویژه خرید و کارهای روزمره مفید نیستند.

بهتر است که همیشه یک چادر اضافه در کمد خود داشته باشید.

بهتر است که در انتخاب چادر موردنظر خود سن را نیز دخیل بدانید.

اگر میخواهید برای کودک خود چادر بخرید به طور حتم به سلایق و علایق او نیز احترام بگذارید و طرحی را انتخاب کنید که متناسب با سن اوست.

و در نهایت….

چادر حجابیست که در قرآن برای بانوان ذکر شده است.

شاید همیشه انتخاب چادر چه از نوع چادر عربی و چه ایرانی برای شما امر آسانی نبوده باشد اما هم اکنون میتوانید از طریق وبسایت مانتو اماراتی بهترین اجناس را خریداری کنید .

با شماره 09023250305 تماس بگیرید و پس از هماهنگی بصورت حضوری از انواع مدل لباس عربی مزون فاریون عبایا دیدن فرمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید