راهنمای خرید انواع عبا عربی

راهنمای خرید انواع عبا عربی

این روزها تب استفاده از البسه های عربی و به خصوص عبا عربی در بین بانوان ایرانی به شدت افزایش یافته است و شاهد مدل های بسیار شیک انواع پوشش های عربی در بازار هستیم.

در این بخش از سری مقالات مزون فاریون عبایا همراه شما هستیم با راهنمای خرید انواع عبا عربی .

عبا چیست؟

عبا نوعی پوشش سیاه رنگ است که به چادر شباهت دارد. این لباس در مدل های مختلف و با پارچه های مختلفی به بازار ارائه می شود. عبا اما اصولا طرح ها و انواع مختلفی دارد.

عبا در اصل یک نوع پوشش است که پیشینه آن به شهر اهواز برمی گردد، مردمان عرب در این ناحیه از این پوشش استفاده می کنند. عبا عربی اصولا در وسط و به شکل عرضی یک دوخت دارد که باعث می شود لباس به دو قسمت بالایی و پایینی تفکیک شود.

اما نوع دیگری از عبا نیز وجود دارد که این دوخت وسط را ندارد. در کشورهایی نظیر عراق، کویت، عربستان و امارات متحده به عباهای کلاسیک عبای اهوازی نیز گفته می شود چرا که این عباها به هیچ وجه شکل و طرح اصلی خود را از دست نداده اند و همچنان به صورت کلاسیک به بازار عرضه می شوند.

پارچه های عبا

پارچه های عبا

این لباسها از پارچه های مختلفی تولید می شوند. این پارچه ها معمولا تولید محلی هستند اما امروزه از سایر کشور ها نیز وارد می شوند.

در حال حاضر بهترین نوع پارچه برای عبا عربی ، استفاده از پارچه های ژاپنی است .

از محصولات
مزون فاریون عبایا
دیدن فرمایید

در اهواز اما پارچه ها همچنان به صورت کلاسیک و همانطور که برای عباهای مردانه تولید می شوند، مهیا و برای دوختن عبا به بازار ارائه می شوند.

عبا و لباس سنتی

شاید تصور کنید که عبا عربی یک لباس سنتی ست که بیشتر توسط اعراب و یا قشر خاصی از افراد پوشیده می شود اما واقعیت این است که افراد غیر عرب و به ویژه بانوان ایرانی نیز به پوشیدن چنین لباس هایی بسیار علاقمند هستند.

عباهای مختلف

عباهای مختلف

عبا انواع مختلفی دارند. این لباس ها همانطور که گفته شد به دلیل راحتی در پوشش جای خود را در میان مردمان ما باز کرده و هم اکنون به عنوان جزئی از فرهنگ و لباس ایرانیان شناخته می شوند.

از آن جا که اغلب اوقات در مهمانی های بزرگ نظیر عروسی ها که نیاز به پوشیدن یک لباس مجلسی است، برخی اوقات ممکن است که انتخاب یک لباس جذاب و خیره کننده که در عین حال متناسب با حجاب باشد امری دشوار به نظر می رسد.

امروزه اما این عباهای مجلسی که پوششی بسیار راحت و شیک را ارائه می دهند راه حل مناسبی برای اینگونه مجالس و حتی برای امور روزانه محسوب می شوند.

معرفی عبا عربی

معرفی عبا عربی

عبای عربی به نوعی از عبا گفته میشود که در عین پوشش دارای تزیینات نیز هست. این نوع عباها معمولا با پارچه های مرغوب دوخته می شوند و تزیینات دستی آن ها باعث زیبایی و چشمگیری آنها خواهد شد.

در انتخاب عباهای عربی بهتر است که به یک سری نکات دقت کنید. درست است که این عباها از لحاظ طراحی معمولا یک لباس بلند و هستند اما برخی از آن ها با سایرین متفاوت اند. ممکن است که مدل آستین ها و حتی پایین تنه این عباها با سایرین متفاوت باشد.

عبا عربی و نکات خرید

جنس پارچه

دقت داشته باشید که شاید مهم ترین نکته در خرید این عباها جنس آن ها باشد.

شاید شما هم جز آن دسته کسانی هستید که علاقه مند به خرید اجناس مرغوب باشید در این صورت دقت کنید که عبای انتخاب شما باید از لحاظ جنس و رنگ به گونه ای باشد که بتوانید آن را برحسب نیاز خود مورد استفاده قرار دهید.

قد لباس

دقت داشته باشید که عبا عربی معمولا به صورت بلند دوخته می شود لذا پوشیدن این لباس برای افرادی که قد کوتاهی دارند حتی الامکان با کفش پاشنه بلند توصیه می شود.

این لباس ها معمولا به دلایلی که ذکر شد مناسب مجالس خاص و عروسی ها هستند.

رنگ عبا عربی

رنگ عبا عربی

عباها معمولا در رنگ های تیره به بازار عرضه می شوند و در بین رنگ های مختلف رنگ مشکی با زمینه های تزیینی مختلف از سایرین بیشتر قابل توجه است.

بهتر است که با شما با توجه به نیاز خود رنگ مورد نظر برای لباس خود را انتخاب کنید.

ممکن است که شما بخواهید از یک عبا عربی برای استفاده روزانه خود تهیه کنید در این صورت بهتر است که از رنگ های مناسب فصل استفاده کنید.

طرح

دقت داشته باشید که عبا عربی اگرچه نوعی پوشش خاص محسوب می شود که بیشتر اوقات نیز با طرحی واحد به بازار عرضه می شود اما شما می توانید طرح لباس خود را با توجه به نوع استفاده خود تعیین کنید.

عباهای عربی معمولا دارای طرح های مختلفی هستند که این طرح ها به ویژه با تزییناتی خاص به بازار عرضه می شود. اغلب عباهای اماراتی از نوعی هستند که با پولک، منجوق و …. تزیین شده اند.

این لباس ها به ویژه دارای ویژگی هایی هستند که آنها را سایرین متمایز می کند. اینکه این لباس ها علاوه بر جنس مرغوب تزییناتی دست دوز را نیز دارا هستند باعث می شود که  قیمت آن ها تا حد معقولی بالا باشد.

این عباها معمولا به صورت جلو باز دوخته می شوند و ممکن است که حتی از سایز معمول شما هم گشادتر باشند. دقت داشته باشید که بهتر است این لباسها را متناسب با سایز خود انتخاب کنید چرا که لباس جلو باز معمولا گشادتر دیده می شود.

خرید عبا عربی

خرید عبا عربی

اغلب عباهای عربی به دلایلی از قبیل جنس پارچه، مرغوبیت نوع دوخت و دوخت دستی تزیینات از قیمت بالایی برخوردارند.

مزون فاریون عبایا مفتخر است که جدیدترین مدل های عبا عربی را با بهترین قیمت و مرغوب ترین جنس به مشتریان گرامی عرضه کند. شما می توانید با مراجعه به بخش فروشگاه سایت از جدیدترین و به روز ترین مدل های عبا عربی مطلع شوید. همچنین می توانید راحتی یک خرید امن را تجربه کنید.

توصیه…

جالب است بدانید که عبا عربی یکی از انواع های لباسیست که میتوانید در هر جا و هر مکانی از آن استفاده کنید. اگر شما هم جز آن دسته از کسانی هستید که به پوشش خود اهمیت می دهید بهتر است که این نوع پوشش را نیز جز لباس های روزمره خود قرار دهید.

آسانی در پوشش یکی از ویژگی های اصلی عبا عربی است. شاید تصور کنید که این لباس های یکسره جلوه زیبایی ندارند اما شما میتوانید با پوشش مناسب و همچنین ست های جذاب و خیره کننده آن ها را مورد استفاده قرار دهید.

در نهایت…

سایت مانتو اماراتی شاید نخستین تولید کننده عبا عربی نباشد اما بدون شک یکی از مرغوب ترین اجناس موجود در بازار را ارائه می دهند.

همچنین این فروشگاه، شامل اجناسیست که از حیث رنگ و طرح هیچگونه رقیبی را پذیرا نمی باشند.

اگر شما هم جز آن دسته کسانی هستید که به شیک پوشی خود اهمیت میدهید عبای عربی می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

عباهای عربی با جنس مرغوب، کیفیت فوق العاده و همچنین طرح ها و رنگ های بی نظیر قابل استفاده برای تمامی مجالس و حتی خرید روزانه شما خواهد بود.

شما میتوانید عبای اماراتی خود را با توجه به سلیقه و علایق خود انتخاب کنید. بدون شک راحتی بی حد و حصر این لباس های زیبا شما را مشتاق به انتخاب مجدد خواهد کرد.