انتخاب مدل مانتو

انتخاب مدل مانتو و خرید آن یکی از دغدغه های بسیاری از ما خانم هاست. مانتو یکی از آیتم های بسیار مهم در استایل خانم های ایرانی به حساب می آید. اولین چیزی که در استایل خیابانی یک خانم دیده می شود مانتو است. در صورتی که چند مانتوی زیبا و متناسب با اندامتان در کمد داشته باشید قطعا هر روز می توانید یک استایل شیک و جذاب برای خودتان بسازید.

از دیگر موارد بسیار مهم در هنگام خرید و انتخاب مدل مانتو توجه به نوع اندام می باشد. قطعا مانتوی مناسب برای هر اندامی متفاوت است. ایجاد تعادل در اندام شما را زیبا تر خواهد نمود. ما در این مقاله به بررسی موردی مواردی که هنگام خرید مانتو باید به آن توجه کنید می پردازیم.

راهنمای انتخاب مدل مانتو با توجه به قد

یکی از موارد بسیار مهم در هنگام خرید مانتو در نظر گرفتن قد است. اندازه ی مانتو باید به گونه ای باشد که اندام شما را متناسب و زیبا نشان دهد. هر خانم با هر اندامی باید انتخاب های صحیح خود را تشخیص دهد. پوشیدن لباسی که مناسب اندام شما نیست، استایل زشتی را به وجود می آورد. کسب اطلاعات در این زمینه می تواند کمک بزرگی برای انتخاب مانتو باشد. در زیر به موارد مهمی در رابطه با انتخاب مانتو متناسب با قد اشاره می کنیم.

همچنین بخوانید: با مانتو بلند چه کفشی بپوشیم؟

1. انتخاب مدل مانتو متناسب با قد بلند

اگر یک خانم قد بلند هستید قبل از هر چیز به شما تبریک می گوییم. داشتن قد بلند اندام شما را کشیده تر و زیبا تر می نماید. خانم های قد بلند انتخاب های راحت تری را دارند و معمولا می توانند اغلب مدل های مانتو را بپوشند. تنها چند نکته وجود دارد که باید به آن ها توجه نمایید:

 • مناسب ترین اندازه ی مانتو برای خانم های قد بلند مانتویی است که قد آن تا روی زانو باشد. این نوع مانتوها بیشتر از سایر مدل ها اندام شما را متناسب و زیبا نشان می دهند.
 • مانتوهای بسیار بلند و یا بسیار کوتاه برای افراد قد بلند مناسب نمی باشد.
 • مانتوهای خیلی بلند سبب درشت دیده شدن اندام می شوند.
 • مانتوهای بسیار کوتاه پاهای شما را بلند تر از حالت عادی نشان می دهند.
 • البته به غیر از قد بلند باید به چاقی و لاغری اندام خود نیز توجه داشته باشید.
 • در مواردی که قد بلند و اندام چاقی دارید باید انتخاب های متفاوتی انجام دهید.
 • خانم های قد بلند و بسیار لاغر نیز باید انتخاب هایی را انجام دهند که اندام آن ها را بیش از حد کشیده و لاغر نشان ندهد.
 • به طور کلی ایجاد تعادل و تناسب در اندام از موارد بسیار مهم می باشد.

راهنمای انتخاب مدل مانتو با توجه به قد

2. انتخاب مدل مانتو متناسب با قد کوتاه

اگر شما یک خانم زیبای قد کوتاه هستید حتما باید مدل مانتو متناسب با قد خود را انتخاب نمایید. افرادی که قد کوتاهی دارند باید مدل هایی را انتخاب نمایند که اندام آن ها را کشیده و بلند تر نشان دهد. به نکات زیر در انتخاب مانتو توجه کنید:

 • قبل از هر چیز به یاد داشته باشید که مانتوهای چین دار و کلوش اصلا مناسب اندام شما نیست و باعث کوتاه تر دیده شدن قد شما می شوند.
 • مانتوی کوتاه و بالای زانو که اندام شما را کشیده نشان دهد یکی از بهترین انتخاب ها برای شماست.
 • این نوع مدل ها باعث می شوند تا پاهای شما کشیده تر و بلند تر به نظر آید.
 • اصلا از مانتوهای بسیار بلند استفاده نکنید زیرا باعث می شود تا قد شما کوتاه تر به نظر آید.
 • البته حتما باید درشتی و ریزی اندام نیز مورد توجه قرار گیرد.

راهنمای انتخاب مدل مانتو با توجه به اندام

از دیگر موارد بسیار مهم در هنگام خرید و انتخاب مدل مانتو توجه به نوع اندام می باشد. قطعا مانتوی مناسب برای هر اندامی متفاوت است. به طور کلی اگر بخواهیم نوع اندام را دسته بندی کنیم انواع اندام های مختلف شامل موارد زیر می باشد:

 • اندام چاق
 • اندام لاغر و ریز
 • اندام دارای شکم بزرگ
 • اندام با سینه های بزرگ
 • اندام با سینه های کوچک

در هر یک از این موارد باید مانتویی متناسب با آن را انتخاب نمایید. یک انتخاب مناسب سبب می شود تا عیب های اندام شما پوشیده شده و لباس و استایلتان زیبا تر به نظر برسد.

البته که هر خانمی با هر نوع اندامی بسیار زیبا و جذاب می باشد. توجه داشته باشید که دانستن نکات مهم در انتخاب مدل مانتو سبب می شود تا اعتماد به نفس شما در هنگام پوشیدن لباس بیشتر از قبل شود. به نکات زیر توجه فرمایید.

راهنمای انتخاب مدل مانتو با توجه به اندام

انتخاب مانتو برای خانم های چاق

یکی از مشکلات خانم های چاق انتخاب مدل مانتو و خرید آن می باشد. خانم هایی که دارای اضافه وزن هستند معمولا اندام متناسبی ندارند و تجمع چربی ها در نقاط مختلفی از بدن آن ها وجود دارد. البته فراموش نکنید که شما با همین اندام نیز ظریف و زیبا هستید. در هنگام خرید مانتو باید به دو نکته دقت نمایید.

 1. قبل از هر چیزی مانتویی را انتخاب نمایید که سایز آن مناسب اندام شما است. برخی به اشتباه این تصور را دارند که انتخاب مانتوی بسیار گشاد یا بسیار تنگ باعث می شود تا اندام آن ها کشیده تر به نظر آید.
  بنابراین سایز مناسب خودتان را انتخاب کنید که نه تنگ باشد و نه گشاد.
 2. دومین نکته مهم جنس پارچه است. از دو نوع پارچه باید دوری نمایید. یک پارچه های کشی و استرچ و دوم پارچه های ضخیم و کلفت. پارچه های استرچ به بدن می چسبند و باعث نمایان شدن تمام عیوب اندام می شوند. پارچه های ضخیم نیز اندام را چاق تر از اندازه واقعی نشان می دهند.

همچنین بخوانید : نکات طلایی و کلیدی انتخاب مدل مانتو برای افراد چاق

2. انتخاب مانتو برای خانم های لاغر و ریز اندام

برخی از افراد نیز از لاغری زیاد اندام خود رنج می برند. در صورتی که اندامی بسیار لاغر و ریزی دارید حتما باید انتخاب مدل مانتو مناسبی را انجام دهید. باید انتخابی را انجام دهید که لاغری اندام شما را پنهان نماید.

 • قبل از هر چیز باید بگویم افراد بسیار لاغر نیز باید از انتخاب لباس های بسیار تنگ خودداری نمایند.
 • چسبیدن لباس به بدن سبب می شود تا استخوان های بدن و عدم وجود برجستگی در سینه و باسن نمایان گردد. پس شما نیز حتما باید لباس سایز خود را بپوشید.
 • اگر پاهای بسیار نازک و لاغری دارید بهتر است قد مانتوی شما بسیار کوتاه نباشد. مانتویی که تا روی زانو بیاید معمولا اندام را متناسب تر نشان می دهد.
 • البته که مانتوی بسیار بلند نیز شما را لاغر تر نشان می دهد.
 • اگر در عین لاغر بودن قد کوتاهی نیز دارید بهتر است از یقه های گرد و قایقی استفاده نمایید.
 • یقه های هفت و بسیار باز مناسب اندام های ریز نمی باشد.
 • افراد لاغر حتما باید به غیر از مانتو در انتخاب شلوار نیز دقت زیادی را داشته باشند.
 • شلوار های جذب و بسیار تنگ مناسب این افراد نمی باشد.

3. انتخاب مانتو برای خانم هایی با شکم بزرگ

داشتن چربی در قسمت شکم از جمله معضلاتی است که بیشتر خانم ها بعد از زایمان و بارداری با آن مواجه می شوند.

این قسمت از بدن درست در مرکز قرار دارد و توجه زیادی را به خود جلب می نماید. در هنگام انتخاب مدل مانتو برای خودتان در صورتی که این مشکل را دارید حتما باید مدلی را انتخاب نمایید که این ناحیه را بپوشاند.

اگر دوست دارید از مانتوی راسته و اندامی استفاده نمایید حتما توجه داشته باشید که تنگی در قسمت شکم به وجود نیاید. مدل هایی که برش های خاصی برای پنهان کردن شکم دارند نیز مناسب این افراد می باشد.

مورد بسیار مهم که افراد دارای شکم بزرگ باید به آن توجه نمایند، انتخاب نکردن مانتوی کمردار است. اگر با شکم بزرگ از کمر استفاده می نمایید نباید انتظار یک استایل شیک و با کلاس را داشته باشید. در اصل می توان گفت استفاده از کمر در این نوع اندام ها یک فاجعه بزرگ به بار می آورد.

البته که کمر باریک بودن می تواند اندام یک خانم را بسیار شیک و زیبا نشان دهد. اما در حالتی که شکم بزرگ وجود داشته باشد استفاده از کمر نه تنها اندام را زیبا تر نمی کند بلکه موجب بدتر شدن آن نیز می شود.

مدل مانتو برای خانم هایی با شکم بزرگ

4. انتخاب مانتو برای خانم هایی با سینه های کوچک

انتخاب مدل مانتو برای افرادی که دارای سینه های کوچکی هستند کار چندان سختی نیست. سینه ها از برجستگی های بدن هستند که در صورت متناسب بودن اندام سبب زیبایی آن می شوند. اگر دارای سینه های کوچکی هستید و دوست دارید تا مانتو تناسب بیشتری بر اندامتان داشته باشد حتما از مانتوهای دارای تزیین استفاده نمایید.

البته بهتر است این تزیینات در ناحیه سینه باشد تا فرم و کوچکی سینه ها کمتر به نظر آید. گلدوزی، قلاب دوزی و استفاده از سایر هنرهای تزیینی بر روی پارچه می تواند این مشکل را حل نماید.در هنگام خرید مانتو مدل هایی را انتخاب نمایید که قسمت بالا تنه آن کمی تنگ تر از پایین تنه است.

اگر بالا تنه تنگ تر باشد اندام شما زیبا تر به نظر می رسد. در اغلب موارد افرادی که سینه های کوچکی دارند، پایین تنه ی درشت تری دارند. وجود چربی در ناحیه پایین تنه باعث چاق تر بودن باسن و پاها می گردد. پس مدل های کلوش و پلیسه ای در پایین مانتو بیشتر مناسب این افراد می باشد. ایجاد تعادل در اندام شما را زیبا تر خواهد نمود.

همچنین بخوانید: بهترین انتخاب در ست کردن مانتو مجلسی مشکی

5. انتخاب مانتو برای خانم هایی با سینه های درشت

داشتن سینه های بزرگ می تواند در انتخاب مدل مانتو مشکل ایجاد نماید. خانم هایی که دارای سینه های بزرگی هستند معمولا در هنگام خرید مانتو دچار مشکل می گردند. اغلب مانتو کاملا سایز مناسبی را برای اندام دارد اما در ناحیه سینه تنگی به وجود می آید و سبب نامتناسب دیده شدن اندام می شود.

در این موارد باید مانتوهایی انتخاب شوند که قسمت بالا تنه ی آن ها گشادتر است. کشی بودن جنس پارچه نیز در اغلب موارد می تواند کمک کننده باشد. خرید انتخاب مانتوهای بسیار تنگ اصلا برای این افراد توصیه نمی گردد. دیده شدن سینه های بسیار بزرگ اصلا جلوه ی خوبی ندارد. .

توجه داشته باشید که وجود هر نوع تزیین، جیب و پلیسه در قسمت سینه توجه بیشتری را سمت سینه هایتان جلب می نماید. بهتر است از مانتوهایی استفاده کنید که هیچ نوع تزیینی در قسمت سینه نداشته باشند. در صورتی که سینه های بسیار بزرگی دارید که با انتخاب هر نوع مانتو توجه را به خودش جلب می نماید حتما از روسری و شال های بزرگ برای پوشاندن آن ها استفاده نمایید.

شال می تواند انتخاب زیبایی برای پوشاندن این عیب در اندام باشد. انتخاب لباس بر اساس اندام از جمله مهم ترین موارد در شیک پوشی و داشتن یک استایل بی عیب و نقص می باشد.

اگر به دنبال بهترین و بروز ترین انتخاب مدل مانتو هستین مزون فاریون عبایا وارد کننده ی مانتو مجلسی از امارات با ارائه شیک ترین و به روزترین مدل مانتوهای مجلسی در خدمت شما عزیزان زیباپسند می باشد.

دیدگاه ها غیرفعال است