انتخاب مانتو عربی شیک

پوشش اصلی بانوان و به ویژه بانوان ایرانی مانتو است.یکی از انواع مانتو هایی که بسیار توسط بانوان مورد استقبال قرار گرفته مدل مانتو عربی بود. مانتوی عربی نوعی مانتوست که بلند است و ابتدا توسط بانوان عرب پوشیده شد.نکته بسیار مهم در انتخاب یک مانتو عربی شیک که باید به آن دقت کنید پارچه ی مانتو است. پارچه ی مانتو معمولا به نحوی انتخاب می شود که برای مجلس مورد نظر مناسب باشد.

از آنجایی که به طور خاص همیشه لباس ها به یک صورت خاص بوده اند، دنیای مد و فشن توسط طراحان ایرانی به طور کل دگرگون شد و بهترین و زیباترین لباس های پوشیده ای که به عمرتان دیده اید توسط طراحان خبره و عزیز کشورمان تولید شد.مانتو شاید امروزه به همان طرحی که قبلا رایج بود وجود نداشته باشد و طرح ها و رنگ های بیشتری را در برگیرد.

همانطور که میدانید این مانتو ها، مانتوهایی هستند که حجاب کامل را رعایت می کنند و باعث پوشیدگی کامل می شوند و به همین دلیل ابتدا توسط بانوان عرب مورد استفاده قرار می گرفت چرا که کامل ترین حجاب متعلق به آن ها بوده است.

مانتو عربی و رنگ

امروزه اما استفاده از مانتوی عربی به سایر کشور ها نیز نفوذ داشته است و تقریبا همگان از این مانتو ها استفاده می کنند. به ویژه کسانی که تمایل دارند که در عین شیک پوشی حجاب خود را نیز به طور کامل رعایت کنند. مانتو عربی نمونه ای از مانتویی با حجاب کامل است.

چگونگی انتخاب مانتو عربی شیک

مانتوی عربی مانتوی شیک و بلندیست که علاوه بر مراسم برای استفاده روزانه نیز مناسب است. برای انتخاب این مانتوها اما نکات بسیاری را باید مدنظر قرار دهید که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. فرم بدن

مانتوی عربی شاید شیک ترین نوع پوشش در بین پوشش بانوان باشد اما باید دقت داشته باشید که برای انتخاب این مدل مانتو ها به فرم بدنی خود دقت کنید. فرم بدن شاید مهم ترین عامل در زیبا دیده شدن مانتوی عربی باشد.

پس از این، اگر قد بلندی دارید هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از این مانتو ها وجود ندارد اما اگر قد کوتاهی دارید بهتر است که از مانتوی عربی همراه با کفش پاشنه بلند استفاده کنید چرا که در غیر اینصورت باعث کوتاه تر دیده شدن قد شما خواهد شد.

اگر شانه های پهنی دارید بهتر است از مانتویی استفاده کنید که علاوه بر قد بلند گشاد نیز هست. این مانتو ها اغلب با یک دکمه و یا زیپ بسته می شوند اما انواعی از آن ها نیز جلوباز هستند.اگر اندام پری دارید بهتر است که از مانتو عربی جلو باز استفاده کنید و دقت داشته باشید که این مانتو ها می توانند در زیبا نشان دادن اندام شما تاثیرات مهمی را داشته باشند.

2. رنگ مانتو

شاید پس از فرم بدن دقیق ترین چیزی که باید به آن دقت کنید رنگ است. رنگ مانتوی عربی همچنین می تواند نقش بسزایی را در لاغر و یا چاق نشان دادن شما داشته باشد. مانتوی عربی به ویژه در زمان های قدیم تنها به رنگ مشکی دوخته می شد اما هم اکنون با پیشرفت صنعت مد و فشن این مانتو ها در رنگ های شیک و جدیدی عرضه می شوند.

شما میتوانید مانتوی عربی خود را بسته به فصلی که میخواهید بپوشید و حتی مجلس مورد نظر تغییر دهید. این مانتو ها به ویژه به دلیل طرح های خاصی که دارند برای مجالس مختلط مناسب هستند.

رنگ مشکی را برای مانتوی عربی انتخاب نکنید چون باعث میشود لاغر تر دیده شوید پس بهتر است رنگ روشن و ترجیحا طرح دار انتخاب کنید.مانتو عربی شیک به دلیل طراحی خاص که دارد میتوانید در مجالسی مانند عروسی و عقد استفاده کنید. برای این که یک انتخاب مانتوی مناسب داشته باشید کمک گرفتن از ژرنال ها و افراد متخصص در زمینه مد و فشن خیلی به شما کمک می کند.

گروه مانتو اماراتی یکی ازاین گروه های تولیدکننده است که شما میتوانید توسط آن ها از جدیدترین مدل های مانتو عربی و به ویژه مانتو های عبا مطلع شوید. گروه مانتو اماراتی با تخصص در این زمینه توانسته است کمک شایانی به صنعت مد و فشن داشته باشد.

انتخاب مانتو عربی شیک

3. طرح آستین ها

مانتو عربی طرح و تنوع زیادی ندارد و اکثرا قد بلندی دارند و به صورت کوتاه دوخته نمی شود.شاید به همین دلیل است که تنوع بیشتر این مانتو ها به رنگ و طرح پارچه و همچنین طرح آستین ها برمی گردد.مانتو عربی شیک امروزه به مانتویی گفته می شود که طرحی ساده و مطابق با موازین اخلاقی داشته باشد کما اینکه زیباست و نظرات را به خود جلب می کند.

آستین این مانتو ها اغلب ساده هستند و در مواردی خاص هم به نوعی دوخته می شوند که پف دار باشند اما تمامی این آستین ها در یک ویژگی مشترک اند و آن هم بلندی آن هاست. مانتو عربی بنابر طرحی که دارد در نهایت باعث می شود تا دوخت هرگونه آستینی برای آن غیرممکن باشد.

مانتو عربی و طرح آستین ها

در برخی موارد طرح استین های مانتو های عربی  طرح دار دوخته شده یا سنگ دوزی شده است. این مانتو ها اغلب برای استفاده مجالس هستند و بهتر است که برای انجام کارهای روزانه انتخاب نشوند چرا که سادگی کار را رعایت نکرده و برای درخشیدن در مجالس مناسب هستند. دقت داشته باشید که مانتو عربی با مدل مانتو عبایی یکی نیست.

4.  پارچه

نکته ی دیگری که در انتخاب یک مانتو عربی شیک باید به آن دقت کنید پارچه ی مانتو است. پارچه ی مانتو معمولا به نحوی انتخاب می شود که برای مجلس مورد نظر مناسب باشد. شاید دقت کرده باشید که اغلب پارچه های حریر برای مجالس خاص مورد استفاده قرار می گیرد. مانتو عربی معمولا به دلیل طرحی که دارد برای فصل های سرد نیز مورد استفاده است، به شرطی که بتوانید پارچه ای را که مناسب فصل است انتخاب کنید.

5. سن

نکته ی دیگری که باید در انتخاب مانتوی عربی به آن دقت کنید سن است. شاید تصور کنید که این پوشش برای تمامی سنین مناسب است اما دقت داشته باشید که این مانتو معمولا به دلیل سنگینی برای سنین پایین مناسب نیست. اگرچه عرف جامعه اینگونه است که بانوان باید از سنی که مکلف می شوند لباسی مناسب و مانتو به تن کنند اما استفاده از این مانتو های عربی برای سنین پایین توصیه نمی شود. بهتر است که برای سنین پایین تر از رنگ های روشن استفاده شود.

مانتو اماراتی

همانطور که گفته شد گروه تولیدی مانتو اماراتی تولید کننده انواع مانتو های عربیست. این مانتوها که اغلب مانتو عبایی نیز نامیده می شوند توانسته اند تا جایگاه خوبی را در بین بانوان ایران کسب کنند.

برای خرید و یا دیدن محصولات مزون فاریون عبایا لطفا از طریق شماره 09023250305 با ما در تماس باشید.

مانتو اماراتی در واقع تولید کننده عمده مانتو عربی شیک و ساده است که شما امروزه به عنوان لباس مجلسی و یا مانتو مجلسی نیز می توانید آنها را مورد استفاده قرار دهید. بهتر است که از مانتو عربی برای مجالس مختلط نیز استفاده کنید. بدون شک با انتخاب مانتو اماراتی و بهره بردن از اجناس مرغوب آنها همچون نگینی در مجلس خواهید درخشید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *