مانتو لبنانی

مانتو لبنانی همان طور که مشخص است به زیبایی خاص با پوشش خاص و حجاب همراه است. شباهت بسیاری به مانتو عربی دارد. همانطور که میدانید از دیرباز تاکنون بانوان زیبای ایرانی همواره به شیک پوشی و خاص بودن شهره معروف بوده اند و امروزه نیز با پیشرفت صنعت مد و فشن این زیبایی به حد اعلای خود رسیده است.

این مانتوها معمولا دارای طرح های خاصی هستند که آن ها از دیگر مانتو ها متمایز می کند. این مانتوها معمولا قد بلندی دارند و حجاب را به صورت کامل رعایت می کنند. شما در واقع با انتخاب یک مانتوی لبنانی پوششی مناسب با موازین حجابی به شمار می آید که شما میتوانید توسط آن تمامی نیاز های خود را با یک مانتو برطرف کنید.

این مانتو علاوه بر اینکه شبیه به یک مانتو عبایی مجلسی است شباهات زیادی به مانتو عربی نیز دارد. مانتو عربی همانطور که در بخش های دیگر دیدی مانتوی بلندیست که در مجالس مورد استفاده قرار می گیرد و انواع روزانه و مجلسی دارد.

انتخاب مانتو لبنانی

مانتو لبنانی همانطور که گفته شد مانتوی بلندیست که با پارچه های مختلف و برای مراسم مختلف دوخته می شود. این مانتو در اغلب موارد با انواع سنگ های تزیینی کار شده و زیبایی به خصوصی دارد.

انتخاب این مانتو شاید از سایر مانتو ها اندکی پیچیده تر باشد. این مانتو ها معمولا دارای مدل های مختلفی نیستند چرا که مانتوی لبنانی با قد بلند و آستین بلند دوخته می شود و تنها این مدل است که به عنوان مانتو لبنانی در بین زنان زیبا پوش لبنان شناخته می شود.

مانتو لبنانی

به دلیل همین محدودیت روی مدل اغلب اوقات آستین ها و دیگر بخش های مانتو به صورتی خاص و تزیین شده دوخته می شوند. در انتخاب مانتو لبنانی نکات مختلفی را باید مدنظر قرار دهید که از سری آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. مانتو لبنانی و قد

مانتو لبنانی به مانتویی گفته می شود که شما میتوانید آن را به عنوان یک لباس مجلسی عربی نیز مورد استفاده قرار دهید. این مانتو ها معمولا قد بلندی دارند و برای افراد قد بلند مناسب تر هستند.

این مانتوهای لبنانی معمولا توسط همین افراد نیز پوشیده می شود. چرا که اگر شما قد کوتاهی دارید به احتمال زیاد مانتوی بلند برای شما نامناسب است. اما اگر علاقه به پوشیدن این نوع مانتو ها دارید در نهایت می توانید از یک کفش پاشنه بلند استفاده کنید چرا که زیبایی شما به قد کوتاه یا بلند بستگی ندارد و شما در هر حالتی بهترین هستید.

2. طرح ها

شاید گزینه ی دیگری که توجه شما را به خود جلب کند طرح مانتو لبنانی باشد.این مانتو معمولا بیشتر مانور خود را روی آستین ها دارد. این آستین ها معمولا به گونه ای هستند که بلند باشند و موازین اخلاقی را زیر سوال نبرند.

آستین های بلند و پفکی برای این مانتوها بسیار مناسب هستند و زیبایی آن ها را دوچندان می کنند. دقت داشته باشید که این مانتوها معمولا آستین ها را به گونه ای کارشده با سنگ های مختلف می دوزند چرا که زیبایی آن ها را دوچندان می کنند.

مانتو لبنانی معمولا به دلیل طرحی که دارد مناسب مجالس نیز هست و حتی شما میتوانید این مانتو ها را در مجالسی مانند عروسی های مختلط نیز استفاده کنید. تنها نکته ای که شاید قابل ذکر باشد این است که این مانتو ها اغلب به دلیل مدل و طرح آن ها باید کار شده باشند.

علی الخصوص اگر مانتوی انتخابی شما از نوع مجلسی باشد که به طور حتم باید کار شده باشد چرا که سادگی برای مجالس مهم خیره کننده نیست. این مانتو ها اغلب به دلیل اینکه کارشده با دست هستند قیمت بالایی نیز دارند و بهتر است که شما به عنوان شخصی که آنها را خریداری می کنید پیش از خرید از قیمت و جنس آن ها مطمئن شوید.

استفاده دیگری که می توانید از این مانتو ها داشته باشید به عنوان مانتوی روزانه است. اگرچه این مانتوها در استفاده روزانه به اندازه مجلسی انها دوخت کار شده ای ندارند اما به دلیل بلندی و راحتی میتوانند گزینه مناسبی برای استفاده روزانه باشند .

بهترین گزینه برای راحتی شما هستن چرا که دست و پاگیری مانتو های معمولی را ندارند. این مانتو ها اغلب بلند هستند و دوخت های خاصی دارند و به همین دلیل نیز بهترین گزینه برای استفاده روزانه هستند.

مدل مانتو لبنانی

3. رنگ ها

شاید تنوع رنگ در این مانتو به مراتب بیشتر از مانتو عربی است. مانتو عربی معمولا رنگ های تیره ای دارند و رنگ های روشن آن ها نیز مناسب مجالسی چون عروسی است. اما مانتو لبنانی با اینکه طرح مانتو عربی را تقلید می کند اما توانسته است رنگ های متناسب و زیبایی را نیز در نظر بگیرد.

این مانتوها اغلب دوخت های متفاوت و عالی ای و همچنین رنگ بندی های متفاوتی را نیز شامل می شوند. رنگ مانتو های لبنانی را میتوانید با توجه به انتخاب خود استفاده کنید.

رنگ بندی این مانتو ها به دو دسته تقسیم بندی میشود:

  • رنگ بندی های مجلسی
  • رنگ بندی های غیرمجلسی

رنگ بندی های غیر مجلسی اغلب پارچه های متفاوتی نیز دارند که این پارچه ها می توانند طرح دار و حتی گل دار باشند و انتخاب این مدل مانتوها دیگر به شما بستگی دارد و می توانید بنا به سلیقه خود آن را انتخاب کنید.

گروه تولید کننده مانتو اماراتی که یکی از نخستین تولیدکننده ها در این زمینه بوده است توانسته تا با دوختی از بهترین پارچه ها بهترین مانتو های موجود در بازار را به مشتریان خود عرضه کند.

4. پارچه ها

مانتو لبنانی را با توجه به پارچه و طرح مورد نظر خود انتخاب کنید. اما دقت داشته باشید که اگر برای استفاده روزانه انتخاب می کنید باید به گونه ای باشد که این مانتوها را بتوان شست و مجددا استفاده کرد. به بیان دیگر پارچه آن نباید به گونه ای باشد که یک بار مصرف باشد و با یک بار شستن به طور کامل غیرقابل استفاده شود.

پس در انتخاب مانتوی مورد نظر خود دقت کنید و آن را به گونه ای انتخاب کنید که دیگر نیازی به این نباشد که شما در جنس آن تردید کنید. امروزه آنلاین شاپ های بسیاری مانتو به فروش می رسانند اما نکته این است که شما آنلاین شاپی را انتخاب کنید که جنس مورد نظر شما را با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت در اختیار شما قرار دهد.

گروه تولیدی مانتو اماراتی یکی از نخستین تولیدکننده های مانتو لبنانی و مانتو عربی به شمار می آید. این گروه توانسته تا با تولیدات توسط بهترین اجناس موجود در بازار، رضایت مشتریان خود را تا حد بسیار زیادی برآورده کند. این گروه همچنین یکی از بزرگترین تولیدکنندگان در زمینه تولید انواع مانتو مجلسی و لباس عربی نیز به شمار می آید. همانطور که در ابتدای متن گفتیم، مانتو عربی و مانتو لبنانی شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند و شما میتوانید این مانتو ها را با توجه به سلایق و علایق خود انتخاب کنید. با مانتو اماراتی می توانید در هر مجلسی بدرخشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *